Girişimcilik ekosistemi ve bu ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile alakalı analitik veriler hazırlayan Startups.Watch, küresel FinTech ekosistemleri ile ilgili yeni raporunu yayınladı.

Küresel FinTech Raporu, Ocak 2020’nin FinTech yatırım faaliyetlerini ele alıyor.

Rapora göre Ocak 2020’de FinTech girişimleri 142 anlaşmayla melek ve risk sermayesi yatırımcılarından toplam 2,3 milyar dolar değerinde yatırım aldı. 2019’un Ocak ayındaysa 146 anlaşmayla toplam 2,6 milyar dolar değerinde yatırım yapılmıştı.

Startups.Watch küresel FinTech raporu - Ocak 2020

Startups.Watch küresel FinTech raporu - Ocak 2020

Ödeme ve finasman Ocak 2020’de yatırımcılar için en sıcak iki konu başlığı oldu. Bu iki kategoriye yönelik yapılan yatırımlar 1,3 milyar dolar değerine ulaştı. Ödeme ve finansmanı ise sigorta takip etti.

Ocak 2020’de en fazla yatırım alan şirket 668 milyon dolarla Tradeshift oldu. Tradeshift’i ise 260 milyon dolar yatırımla Avidxchange, 125 milyon dolar yatırımla da AlphaCredit takip etti.

PCI Checklist Ocak 2020’de yatırım alan tek Türk şirketi oldu.

Raporun detaylarına startups.watch’tan ulaşabilirsiniz. Startups.Watch tarafından yayınlanan yüzlerce farklı başlıktaki raporlara, Türkiye girişimcilik ekosisteminde gerçekleşen gelişmelere dair analitik verilere ulaşmak için platforma üye olabilirsiniz.