Girişimcilik ekosistemi ve bu ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile alakalı analitik veriler hazırlayan Startups.Watch, küresel InsurTech ekosisteminin 2019 yılını değerlendirdiği raporunu yayınladı.

Raporda küresel çapta yapılan InsurTech yatırımları, öne çıkan satın alımları ve en çok yatırım yapan ülkelerin sıralaması gibi detaylar yer alıyor.

Startups.Watch küresel InsurTech raporu 2019 değerlendirmesi

Rapora göre InsurTech girişimleri 2019 yılında toplam 181 anlaşmayla melek ve risk sermayesi yatırımcılarından 4,2 milyar dolar değerinde yatırım aldı. 2018 yılında ise 153 anlaşmayla toplamda 2,2 milyar dolar değerinde yatırım gerçekleşmişti.

Startups.Watch küresel InsurTech raporu 2019 değerlendirmesi

2019 yılında en çok yatırım alan InsurTech girişimi ise 635 milyon dolar değerindeki yatırımla Bright Health oldu. İlk 10 girişim 2019 yılında yapılan toplam InsurTech yatırımlarının yüzde 57’sini oluşturdu.

En fazla InsurTech yatırımının gerçekleştirdiği ülke ise 2,4 milyar dolar değerinde yatırımla Amerika Birleşik Devletleri. ABD’yi ise Hindistan ve Çin takip ediyor.

startups.watch tarafından hazırlanan bu raporun detaylarına ulaşmak için ve raporu indirmek için startups.watch‘a üye olabilirsiniz.