Brexit sonrasında FinTech şirketleri ve girişimler için giderek daha fazla cazibe merkezi olmaya başlayan Almanyada’ki FinTech ve girişimcilik ekosistemini ele alacağımız özel bir etkinlik düzenliyoruz.

Brexit sonrasında Almanya, Avrupa’da FinTech ve girişimlerin yeni cazibe merkezi oluyor. FinTech İstanbul Almanya temsilcimiz Şebnem Elif Kocaoğlu Ulbrich, gerçekleştireceğimiz bu özel etkinlikte Alman Tüketicisi ve Pazarı hakkında genel bilgiler vererek, ülkedeki Bankacılık ve FinTech ekosistemini katılımcılarımıza aktaracak.

Almanya’daki düzenlemeler, trendler, pazar dinamikleri, yatırım alan, hızla yükselen Almanya merkezli FinTech şirketleri. Almanya’da şirket kurma imkanları, lisanslama ve diğer modeller. Almanya FinTech ekosistemi açısından kaçırılmayacak bir içerikle birlikte olacağız.

Konuşmacı: Şebnem Elif Kocaoğlu Ulbrich
Konu: Almanya FinTech Ekosistemi ve Girişimcilik
Tarih ve Saat: 28 Şubat 2020 / 16:00 – 18:00
Yer: BKM – Nispetiye Cad. Akmerkez E3 Blok Kat: 2 Etiler / İstanbul
LCV: bilgi@fintechistanbul.org
Katılım 70 kişi ile sınırlıdır

Şebnem Elif Kocaoğlu Ulbrich Kimdir?

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Ş. Elif Kocaoğlu Ulbrich, Galatasaray Üniversitesi’nden Özel Hukuk ve WHU – Otto Beisheim School of Management’tan İşletme Yüksek Lisans derecelerine sahiptir ve ilaveten Jean Monnet, Joachim Herz Stiftung bursiyeridir.

İstanbul ve Ankara’da muhtelif uluslararası hukuk bürolarında altı seneden fazla avukat olarak çalıştıktan sonra, Denizbank A.Ş. ile başlayan bankacılık ve finans kariyerine 2013 itibariyle Hamburg ve daha sonra Berlin’deki FinTech startuplarında (FinLeap, Cringle, Lendico) iş geliştirme, proje yönetimi, FinTech regülasyon ve lobi faaliyetleri alanlarında uzmanlaşarak devam etmiştir.

FINTECH Circle ve Wiley iş birliğiyle 2020’de yayımlanması planlanan The PAYTECH Book, The AI Book ve The LegalTech Book kitaplarında eş yazar olan Kocaoğlu Ulbrich, kurucusu olduğu Berlin merkezli Contextual Solutions aracılığıyla 2019’dan beri danışmanlık, eğitim ve yayım hizmetleri sunmaktadır.