Görsel: Cryptonewsz.com

Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffet, kripto para birimlerine yönelik görüşlerini paylaştı.

20. yüzyılın en başarılı yatırımcılarından biri olarak görülen Buffet, CNBC’ye verdiği röportajda kripto para birimlerine yönelik düşüncelerini paylaştı. Buffet, kripto para birimlerinin temelde hiçbir değerinin olmadığını ve hiçbir şey üretmediklerini söylüyor. Buffet, bir kripto para birimi satın almadığını ve hiçbir zaman da almayacağını sözlerine ekledi.

Bu açıklamalar Buffet’ın kripto para birimlerine yönelik ilk olumsuz ifadeleri değil. Kendisi kripto para birimlerinin geniş kitlelerce duyulmaya başladığı yıllardan itibaren Bitcoin’i eleştiriyor ve kripto para birimine yönelik “para birimi değil”, “serap” gibi ifadeler kullanıyordu.

Buffet’ın yanı sıra Berkshire Başkan Yardımcısı Charlie Munger da bir yatırımcı olarak kripto para birimi ticaretine yönelik olumsuz ifadeler kullanmıştı.

Geçtiğimiz yıl kripto para birimi TRON’un yaratıcısı ve dosya paylaşım şirketi BitTorrent’in CEO’su Justin Sun, Buffet ile bir akşam yemeği yiyip fikrini değiştirmek için bir hayır müzayedesine 4,5 milyon dolar teklif vermişti. Buffet, Justin’in çok nazik olduğunu ancak yemekten sonra ikisinin de Bitcoin’e yönelik fikirlerinin değişmediğini söyledi.

Buffet’ın CNBC’ye verdiği röportajın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.