Klarna, Çin e-ticaret devi Alipay’in sahibi olan Ant Financial’dan azınlık hissesi için yatırım alıyor. Böylelikle Klarna ile Alipay arasında daha derin bir entegrasyon sağlanması bekleniyor.

Ant Financial’ın öz sermaye yatırımının Klarna’daki yüzde bir hisseye eşit olduğu anlaşılmasına karşın anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı. Klarna geçtiğimiz yıl aldığı 560 milyon dolar değerindeki yatırım sonrası 5,5 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı.

Anlaşma, bu yılın başlarında Avustralya ve ABD’deki lansmanları ile küresel pazarlarda markasını genişletmek için acele eden ve bunun sonucunda bu yıl 113 milyon dolar dolarlık ilk zararını bildiren Klarna için büyük bir kazanç olarak değerlendiriliyor.

Yeni ilişki, Klarna ve Alipay arasındaki süregelen işbirlikleri derinleştirecek ve bu da Alibaba Group’un küresel perakende çevrimiçi pazarı Ali Express’te alışveriş yapanların, Klarna’nın platformunu birden çok pazarda kullanmasını sağlayacak.

Şimdi satın al, son öde sistemini başarılı bir şekilde uygulayan Klarna’nın CEO’su Sebastian Siemiątkowski konuyla ilgili olarak: “Alibaba Grubu, perakende inovasyonunun ve uygulama ekonomisinin küresel hızını ayarlıyor. Ödemelerin ve alışverişin geleceğini tanımlamak için Klarna’ya gösterilen bu güvenden memnunuz ve gelecekte daha fazla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

KaynakFinextra