Revolut, 7-17 yaş arasındanki kullanıcılar için Revolut Junior adını verdiği para yönetim hizmetini başlattı.

Aylık 6,99 ve 12,99 sterlin maliyeti olan Premium ve Metal hesabı olan ebeveynlerin çocuklarının kullanabileceği bu hizmet, ebeveynlerin çocuklarına para aktarmasına izin verecek. Bunun yanı sıra ebeveynler, çocukları par harcadıklarında bildirim alabilecek, çevrimiçi ödemeleri engelleyebilecek ve farklı güvenlik denetimleri ayarlayabilecekler.

Uygulamanın kendisi iki sekmeye ayrılmış durumda, hesap ve profil. Hesap sekmesinde gerçek zamanlı işlemler gösterilirken, profil sekmesi kart ayarlarını değiştirmeye olanak tanıyor.

Revolut’un rakibi yeni nesil banka Monzo da 16-17 yaş arası kullanıcılar için banka hesabı sunuyor. Çocuklara özel olarak tasarlanmış Gosper ve GoHenry de hali hazırda İngiltere’de hizmet veriyor. Kumbara servisi GoSave ise bu yıl ülkedeki hizmetlerine başlayacak.

Revolut son zamanlarda arka arkaya yeni özelliklerini duyurmaya başladı. 10 milyondan fazla müşterisiyle büyümeye ve kârlılığa ulaşmaya çalışan yeni nesil banka, geçtiğimiz hafta da altın alım hizmetini duyurmuştu.

2018 yılında 42,5 milyon dolar kayıp yaşayan Revolut, o zamandan beri yarım milyar dolar değerinde bir yatırım turunu tamamlayarak Klarna ile birlikte Avrupa’nın en değerli fintech’lerinden biri haline gelmişti.

Revolut, Mastercard ortaklığıyla ABD’ye giriyor