Birleşik Krallık merkezli fintech firması SumUp, ölümcül COVID-19 salgını sırasında işletmelere yardımcı olmak için mobil ödeme platformuyla ilgili işlem ücreti almayacağını açıkladı.

SumUp’ın bu hamlesiyle birlikte işletmeler WhatsApp, SMS ya da e-posta aracılığıyla bir bağlantı paylaşarak ödemelerini sana olarak işeme koyabilecekler. Bu hamlenin, salgından etkilenen küçük işletmelere, işletmeyi açık tutmak için operasyonlarını yönetme ve sürüdürme konusunda yardımcı olacak.

Londra merkezli şirket, ücret feragatlarının yanı sıra mevcut müşterileri için 21 Mart’tan itibaren 30 Nisan’a kadar ücretsiz faturalandırma hizmetleri de sunacak. Bu faturalandırma hizmetinin de satıcıların, şirketin elektronik faturalarını göndermesine ve sürüdürmesini yardımcı olması bekleniyor. Ücretsiz faturalandırma özelliği Birleşik Krallık dahil belirli Avrupa ülkelerinde kullanılabilecek.

Merkezi Londra’da bulunan SumUP, müşterilerine mümkün olduğunca temassız ödemeler için kredi kartı veya banka kartı, Apple ve Google Pay kullanmalarını öneriyor.

SumUp kurucu ortağı Marc-Alexander Christ konuyla ilgili olarak: “SumUp şu anda, birçoğu mağazalarını açık tutabilecek ve hizmetlerini satmaya devam edebilecek milyonlarca küçük işletme ve zanaatkârla hizmet verirken, diğerleri temel tekliflerini tamamen yeniden değerlendirmek zorunda. Bu nedenle, Avrupa genelinde önleyici tedbirlerin uygulandığı ve tüketici davranışının büyük ölçüde değiştiği bir zamanda, insanları toplumumuzun sağlığını ve güvenliğini koruyan ve bu zor zamanlarda birçok küçük işletme için potansiyel bir destek olarak hizmet edebilecek uzaktan ödeme çözümlerini kullanmaya teşvik etmenin son derece önemli olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

Geçtiğimiz ay SumUp Mastercard ile ortaklık yapmış ve işletme ödemeleri için kendi kartını sunmuştu.

KaynakVerdict