Birleşik Krallık merkezli Revolut, devlet destekli itibari para birimlerine alternatif olarak kripto para birimi teklifini tüm kullanıcılarına genişletti.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler yeni para basımı da dahil olmak üzere teşvik paketlerini açıklıyorlar. Revolut ise Bitcoin’in sabit bir kaynağı olduğu için güzel bir alternatif sunduğunu söylüyor.

Revolut müşterilerine attığı e-postada şu ifadelere yer veriyor:

Yakın zamanda yapılan bir sunumda, Kripto Başkanımız Edward Cooper, bize 2018 mali krizinden sonraki nicel genişleme ve para devalüasyon zamanlarında kripto para birimlerinin gerçek paraya alternatif olarak kullanılabileceğini hatırlattı. Son ekonomik sıkıntılar göz önüne alındığında, şu anda yeniden nicel genişleme ve para devalüasyonunun gerçekleştiğini görmeye başlıyoruz

Bunu resmi olarak yıl sonunda açıklamayı planlamıştık, ancak son olayların ışığında, tüm Revolut müşterilerine şu anda kripto para kullanımının farklı yollarını keşfetme fırsatı vermeye karar verdik.

Tüm Revolut standart kullanıcıları artık uygulamayı, uygulama içinde tutabilecekleri Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almak ve satmak için kullanabilecektir. Nisan ayında bu özellik Gold kullanıcıları için de sunulacak Uygulamanın şu and 7 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Revolut’un yeni kripto hamlesi iyi zamanlanmış ve kripto toluluğundaki insanlara hitap edecek şekilde tasarlanmış olsa da herkes bu topa girme konusunda hevesli değil. Bazı Reddit kullanıcılarına göre Revolut’un sitemi kripto varlıklarınızı Revolut sisteminden kendi cüzdanınıza taşımanıza izin vermiyor. İlerleyen günlerde Revolut’Un bu hamlesi kripto topluluklarınca nasıl karşılanacak daha net göreceğiz.

Revolut, kullanıcıların altın almasına izin veriyor

KaynakDecrypt