Kripto girişimi Fold, kullanıcıların harcadıkça bitcoin kazanmalarını sağlayan bir kart için Visa ile anlaşma yaptı.

Ödeme devinin FinTech Fast Track programına katıldıktan sonra Visa ile ortak çalışma fırsatı yakalayan Fold, Visa logolu fiziksel kartlar çıkarmaya hazırlanıyor.

Fold’un yeni kartıyla birlikte müşteriler uçuş milleri ya da sadakat puanlarından ziyade kartla yapılan alışverişlerde bitcoin kazanacak. Kullanıcılar Ford uygulamasında perakendecile için itibari para cinsinden hediye kartları satın alarak veya değerin bir tasarruf hesabında olduğu gibi birikmesine izin vererek bitcoin ödüllerini harcayabilecekler.

Fold CEO’su Will Reeves konuyla ilgili olarak: “Fold’da birçok insanı büyüyen bitcoin ekonomisiyle ilgilendiğini ancak buna nasıl giriş yapacaklarından emin olmadıklarını gördük. Fold herhangi bir satın alma işlemince bitcoin ödülleri kazanmak için Fold kartını kullanarak herkesin ilk bitcoin’ini almasını kolaylaştırıyor.” ifadelerini kullandı.

Visa’nın Fintech Fast Track programının bir parçası olan Fold, Visa ile ortaklık yapma fırsatı bularak programın meyvelerini alacak. Yeni ödeme çözümleri sunmak isteyen FinTech’lerin pazara daha hızlı girmesini sağlamayı hedefleyen program, şirketin Vİsa’nın küresel ağına daha hızlı ve kolay bir şekilde erişmesine imkan tanıyor.

Visa’dan FinTech girişimlerine kolay başlangıç işbirliği