FinTech İstanbul Digital Meetup etkinliklerimizin bu ikinci bölümünde, Softtech China CEO’su Onur Yavuz ile devam ediyoruz. Çin’de ortaya çıkan COVID-19 salgınının Çin iş ve finans dünyasını nasıl etkileyeceğini konuşuyoruz.

Başlıklarımız;

COVID-19’un çıkış dönemi ve ilk tepkiler: Koronavirüsün; Çin’de ilk yükseliş zamanı olan Ocak ortasından, Softtech China ekibinin Türkiye’ye dönüşüne kadar yaşananlar, dönüş yolculuğu ve hikayesi.

Çin’deki önlemler ve sosyal hayata etkileri: Termal kameralar, kritik noktalarda ateş ölçümleri, renk kodlamaları, takip uygulamaları ve ulaşım kısıtlamaları, sosyal izolasyon… Çin’de alınan önlemler ve günlük hayata etkileri.

İş Hayatı ve Sektörlere Etkileri: Pandeminin çeşitli sektörlerde yarattığı etkiler, salgın sırasında yaşanan ve sonrasında yaşanacak değişimler, Çinli internet ve teknoloji firmalarının reaksiyonları… Salgın ve kriz ortamında yatırım almayı başaran girişimler.

Tüm küresel ve yerel FinTech haberleri için aşağıdaki linkler üzerinden web sitemizi, sosyal medya kanallarımızı takip edebilir veya web sitemizde yer alan form üzerinden haftalık e-posta bültenimize abone olabilirsiniz.