Küresel FinTech liderleri arasında yer alan David Birch de pandemi sürecinde kendi kişisel Youtube kanalını açanlar kervanına katıldı. Birch kanalında popüler konuları kendi bakış açısıyla ele alıyor.

David Birch küresel FinTech liderleri arasında yer alan bir isim. Yazdığı kitaplar ile paranın tarihini ve geleceğini en başarılı şekilde ele alan, kimlik üzerine yaptığı çalışmaları ile tanınan aynı zamanda profesyonel bir konuşmacı olan Birch, kişisel Youtube kanalında gündemdeki konuları ele alacak gibi görünüyor.

Kanalına 24 saat içinde iki video yükleyen Birch, ilk videosunda kanalını neden açtığını ve ne gibi içeriklere yer vereceğini anlatıyor.

İkinci videosunda ise Helikopter Para (Helicopter Money) kavramını ele alıyor. Merkez Bankaları Dijital Paralarını (CBDC) ve bu süreçte kimliğin rolünü anlatan Birch, her zamanki yaklaşımı ile 15 dakikadan kısa sürede kompleks bir konuyu aydınlatmayı başarıyor.

David Birch’ün kişisel Youtube kanalına buradan ulaşabilir ve Helicopter Money başlıklı bölümü aşağıda izleyebilirsiniz.