Girişimcilik ekosistemi ve bu ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile alakalı analitik veriler hazırlayan Startups.Watch, küresel FinTech ve InsurTech ekosistemleri ile ilgili yeni raporlarını yayınladı.

Küresel FinTech Raporu, Nisan 2020’nin FinTech yatırım faaliyetlerini ele alıyor.

Rapora göre Nisan 2020’de FinTech girişimleri 104 anlaşmayla melek ve risk sermayesi yatırımcılarından toplam 2 milyar dolar değerinde yatırım aldı. Bu dönemde ödemeler, finansman, takas ve yatırım alanları ilgi odağıydı.

Stripe, Airwallex, Noah, AvidXchange, Stash en çok yatırım alan fintech firmaları olurken Nisan 2020’de Türkiye’den yatırım alan tek FinTech şirketi SwordSec oldu.

Nisan 2020’de Insurtech alanındaki yatırım faaliyetlerini ele alan rapora göre Insurtech girişimleri 11 anlaşmayla melek ve risk sermayesi yatırımcılarından toplam 141 milyon dolar yatırım aldı. Alan, Bestow, Navi Technologies, Qoala ve Igloo en çok yatırım alan insurtech şirketleri olurken bu yıl insurtech alanındaki yatırımlar 57 anlaşmayla 837 milyon dolar seviyesine ulaştı.

Tüm raporların detaylarına startups.watch’tan ulaşabilirsiniz.

Startups.Watch tarafından yayınlanan yüzlerce farklı başlıktaki raporlara, Türkiye girişimcilik ekosisteminde gerçekleşen gelişmelere dair analitik verilere ulaşmak için platforma üye olabilirsiniz.