Dünyanın önde gelen FinTech girişimlerinin çalışabildiği, ürünlerini test edip bölgenin finansal hizmetler ve sigortacılık alınındaki ihtiyaçlarını karşılayan programı DIFC (Dubai International Financial Center) Fintech Hive, bölgesel FinTech ekosistemini büyütme hedefiyle bu yılın hızlandırma programı için başvuruları açtı.

FinTech, InsurTech, RegTech ya da İslami FinTech alanlarında iş geliştiren girişimleri kabul eden 2020 FinTech Hızlandırma Programı, geçtiğimiz yıl FinTech İstanbul ile iyi niyet anlaşması imzalayan DIFC FinTech Hive tarafından düzenleniyor.

Programın mentorları arasında Visa, HSBC ve Standard Chartered gibi küresel finans devlerinin yanı sıra, pek çok bölgesel banka ve sigorta kuruluşu da yer alıyor. Katılımcılar 14 hafta süren programda kendi çözümlerini bankacılık ve sigortacılık alanındaki liderlerin gözetiminde geliştirip, pazara hazır hale getirecekler.

Girişimlerin önde gelen bankacılık ve sigorta kurumlarının danışmanlığı altında çözümlerini test edebileceği ve geliştirebileceği 14 haftalık programın ilk aşamasında, katılımcılar Orta Doğu’da bulunan finans kurumu ve sigorta ortaklarına işlerini sunma şansı bulacak. Ardından girişimler uygun mentorlarla eşleştirilerek kendi çözümleri için en ideal danışmanlığı alacak. Programın sonunda düzenlenecek Yatırımcı Günü’nde ise kalabalık bir yatırımcı kitlesine kendi ürünlerini sunup, fonlama fırsatlarından faydalanabilecekler.

13 Temmuz’da finalistlerin belirleneceği hızlandırma programı 23 Ağustos’ta başlayacak. 30 Kasım’da ise Yatırımcı Günü düzenlenecek. Başvurular ise 30 Haziran’da kapanacak.

DIFC FinTech Hive 2020 Hızlandırma Programı hakkında daha fazla bilgiye ve başvurulara buradan ulaşabilirsiniz.