Venmo, küçük işletmelerin uygulama içinde gelişmiş bir profil sayfası oluşturmasına imkan tanıyan “İşletme Profilleri” özelliğini duyurdu.

Yeni özellik işletmelere yönelik ilgi, yönlendirme ve farkındalık sağlamak için satıcıları Venmo’nun 52 milyondan fazla kullanıcısıyla buluşturuyor.

Temassız ödeme yöntemi bu özelliğin önemli parçalarından birisi olacak. İşletmeler sayfalarına yerleştirebileceği QR kodu ile birlikte müşterilerinin telefonları aracılığıyla hızlı bir şekilde ödeme yapabilmesine imkan sağlayacak.

İşletmeler profillerindeki fotoğraf, URL, tanım ve diğer detayları doldurarak kendilerini müşterilere tanıtacaklar. Ayrıca Venmo’nun sosyal akışı sayesinde ödemelerini herkese açık bir şekilde paylaşan müşteriler, işletmenin diğerleri tarafından keşfedilmesine olanak tanıyacak.

PayPal bir süre önce popüler P2P uygulaması Venmo’nun para kazanmasına öncelik vereceğini açıklamıştı. Görünen o ki işletme profili özelliği de bu amaca hizmet edecek yeniliklerden birisi olacak. Gelecekte Venmo, işletme sahiplerinden, profillerine yapılan her ödeme için %1,9 + 0,10 dolar tutarında pay alacak.

Venmo’nun işletme profili özelliği şimdilik sınırlı sayıda müşteri için açık ve sadece iOS cihazlar üzerinden kullanılabiliyor. Önümüzdeki haftalarda ise Android sürümünün çıkması bekleniyor.

Venmo ilk kredi kartını çıkartıyor