COVID-19 sebebiyle uzun bir süre kapalı kalan yeme-içme sektörünü destekleyen Müdavim Hareketi, Visa iş birliğiyle etki alanını genişletiyor

İçinde bulunduğumuz süreçte yeme-içme sektörüne destek sağlama hedefiyle hayata geçen ve tüketicilerin sevdikleri restoranlardan  gelecekte kullanmak üzere “müdavim çeki” almasına imkan sağlayan sosyal sorumluluk projesi Müdavim Hareketi, yeni destekçisi Visa ile birlikte etki alanını genişletiyor.

Visa işbirliğiyle müdavimler ve işletmeler kazanıyor

Müdavim Hareketi kapsamında tüketiciler, sevdikleri restoranlardan gelecekte harcamak üzere %25 indirimle kupon alabiliyor. Visa iş birliği kapsamında Müdavim çeklerini Visa kartları ile alan tüketiciler ise ek %25 indirim daha kazanıyor ve bu dayanışma günlerinde işletmelere verdikleri destek katlanıyor.

Dışarıda yemek yemeyi seven fakat bu dönemde daha seyrek ziyaret ettikleri işletmeleri desteklemek isteyen tüketiciler, GastroClub uygulamasını akıllı telefonlarına indirip ‘mudavim’ aktivasyon kodu ile ücretsiz kayıt olabiliyor. Tüketiciler satın aldıkları çekleri 31 Ocak 2021 tarihine kadar kullanabiliyor, çekler bedelinin tamamı hiçbir kesintiye uğramadan şimdiden restoranlara aktarılıyor.

“Müdavim Hareketi”ne Destek Büyüyor!

Müdavim Hareketi’ne dahil olan restoran ve katılımcı sayısı her geçen gün artıyor. GastroClub, Hybrid Community ve Society To Be tarafından hayat geçirilen Müdavim Hareketi’ne dahil olan restoran sayısı 200’e ulaştı; son günlerde Sushico, Chinese Sushi & Express, Wagamama, Gram, Happy Moons gibi sektörün önemli ve zincir markaları da bu harekete katıldı. İki haftada 1700’ün üzerinde çek satın alınan Müdavim Hareketi’ne kurumlardan da rekor destek geldi. Yaklaşık 2000 kişinin istihdamına katkı sağlayan Müdavim Hareketi İstanbul, Ankara ve İzmir’de devam ediyor.