Avrupa merkezli FinTech unicorn’u Revolut, dün yaptığı açıklamada Avrupa’daki hisse senedi ticareti ve hesap hizmetlerini de kapsayan bir platform aracılığıyla ABD’de kripto para ticareti hizmeti sunacak.

Yakın zaman önce ABD’ye giriş yapan rakipleri Bitstamp ve eToro’nun aksine Revolut, diğer FinTech firmalarının pazara girmesi için temel oluşturabilecek bir hareketle Paxos ile ortaklık kurdu.

New York merkezli Paxos şirketi Revolut’un kripto para ticareti hizmetinin iskeletini oluşturacak. Revolut müşterilerin etkileşime girdiği arayüz ile ilgilenirken Paxos Crypto Brokerage temel düzenleyici ve teknik karmaşıklığı yönetecek. Ayrıca Revolut Paxos’un New York lisansı ile hizmet verebileceği tüm yetki alanlarına erişebilecek. Avrupa’da aktif 1 milyondan fazla kripto müşterisi bulunan Revolut, Paxos’un yeni teklifinin ilk müşterisi oldu.

FinTech’ler için kripto para hizmetleri sunmak şirket adına oldukça olumlu sonuçlar verebiliyor. Zabo’nun son raporuna göre Robinhood ve Revolut’un Avrupa’da kripto hizmetleri sunmasından sonra iki şirketin de değerlemesi kayda değer bir şekilde arttı. Yine de bunun doğrudan kripto para hizmetleri ile ilişikisi olmayabilir, zira FinTech şirketleri sürekli olarak müşterilerini sundukları teklifleri geliştirerek uygulamalarına yeni özellikler ekliyorlar.

2018’inde hizmete sunulmasının ardından Robinhood, ilk haftada 1 milyon müşterinin Robinhood Crypto hizmetine kaydolduğunu duyurdu. 2020’nin ilk çeyreğinde 300 milyon dolar değerinde bitcoin satışına racılık eden Square de Cash App ile gerçekleştirilen bitcoin alım satımlarından memnun olduğunu belirtti.

Buna karşın tüm FinTech oyuncularının henüz kripto trenine atlamadığını belirtmekte fayda var. Son zamanlarda hakkında kripto para alım satım hizmeti sunacağına dair PayPal’ın ne yapacağı merakla bekleniyor. Öte yandan Public ve Acorns gibi popüler yatırım uygulamalarının yakın zamanda kripto alanına girmesi beklenmiyor.

KaynakTheBlock