Girişimcilik ekosistemi ve bu ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile alakalı analitik veriler hazırlayan Startups.Watch, küresel FinTech ve InsurTech ekosistemleri ile ilgili yeni raporlarını yayımladı.

Küresel FinTech Raporu, Temmuz 2020’nin FinTech yatırım faaliyetlerini ele alıyor.

Rapora göre Temmuz 2020’de FinTech girişimleri 139 anlaşmayla toplam 1,7 milyar dolar değerinde yatırım topladı. Böylelikle FinTech girişimleri 2020’nin ilk 7 ayında 936 anlaşmayla toplamda 15,3 milyar dolar yatırım toplamış oldu. Bu dönemde ödemeler, bankacılık, finans yatırım için öne çıkan alanlar oldu.

Robinhood, Hippo Insurance, Guideline, Remitly ve Revolut bu dönemde en çok yatırım alan FinTech’ler olurken Temmuz ayında yatırım alan Türk FinTech şirketleri Mobilexpress, KolayBi ve BirFatura oldu.

Temmuz 2020’de Insurtech alanındaki yatırım faaliyetlerini ele alan rapora göre ise Insurtech girişimleri 20 anlaşmayla melek ve risk sermayesi yatırımcılarından toplam 331 milyon dolar yatırım aldı. Hippo Insurance, Guideline, Branch Financial, Sidecar Health ve Covr Financial en çok yatırım alan Insurtech şirketleri olurken bu yıl Insurtech alanındaki yatırımlar 105 anlaşmayla 1,6 milyar dolar seviyesinde kaldı.

Tüm raporların detaylarına startups.watch’tan ulaşabilirsiniz.

Startups.Watch tarafından yayınlanan yüzlerce farklı başlıktaki raporlara, Türkiye girişimcilik ekosisteminde gerçekleşen gelişmelere dair analitik verilere ulaşmak için platforma üye olabilirsiniz.