Commonwealth Bank of Australia (CBA) Netbank ve CommBank uygulaması aracılığıyla kullanılabilen, küçük işletmeler için hızlı bir kredi sistemi olan BizExpress Online’ı kullanıma sundu.

Yeni sistemle birlikte uygun küçük işletme müşterileri gerçek zamanlı olarak bir kredi kararı alabilecek ve parayı (50.000 dolara kadar) 20 dakika içinde hesaplarına yatırabilecek.

Yeni uygulama, pandemi nedeniyle etkilenen ekonomi sonucu küçük işletmelerin çektiği sıkıntıları gidermeyi hedefliyor. İşletmelerin böyle bir finansmana hızlı bir şekilde erişebilmesi yaraları sarmada kolaylık sağlayabilir.

CBA Grubu Kurumsal Bankacılık Müdürü Mike Vacy-Lyle konuyla ilgili olarak: “BizExpress ile küçük işletme müşterilerimize daha basit ve daha hızlı bir şekilde kredi alma deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Yeni dijital sürüme yaptığımız son yatırım, müşterilerimizin ihtiyaç duydukları finansal desteği almalarını daha da kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. BizExpress Online, yalnızca rekor bir sürede kredi onay kararı vermekle kalmaz, aynı zamanda bir müşterinin hesabındaki parayı neredeyse gerçek zamanlı olarak 20 dakika gibi kısa bir sürede almasını sağlar.” ifadelerini kullanıyor.

BizExpress Online ilk olarak hükümetin ‘KOBİ Garanti Programı’ kapsamında, 6 ay ertelenebilecek ve herhangi bir işlem ücreti alınmayacak olan işletme kredileri sunacak. Önümüzdeki aylarda hizmet, hükümet programının ötesine geçerek daha geniş bir kullanıcı grubuna daha farklı hizmetler sunmayı hedefliyor.

Dünyayı etkisi altına alan pandemi birçok şirketi olduğu gibi KOBİ’leri de ciddi anlamda etkiledi. Ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği bu süreçte karantinalar dolayısıyla yavaşlayan işler, büyük firmalarda olduğu kadar sermaye gücü bulunmayan KOBİ’leri sıkıntıya sokuyor. Bu nedenle hükümet teşvikleri ve yardımları talep eden KOBİ’lere, finansal kuruluşlar da çeşitli çözümler sunarak yardımcı olmaya çalışıyor.

Visa’nın KOBİ’lere desteği pandemi sonrası dönemde artarak devam ediyor

KaynakFinextra