Türkiye’de FinTech ekosisteminin gelişimi için faaliyet gösteren FinTech İstanbul ve Türkiye girişimcilik ekosistemine yönelik analitik veriler hazırlayan Startups.Watch ortaklığı ile, FinTech Girişimleri ve Yatırımcılar için özel bir FinTech Demo Günü etkinliği gerçekleşecek.

FinTech İstanbul Platformu 2016 yılından bu yana Türkiye’de sağlıklı bir FinTech ekosisteminin geliştirilmesi için hazırladığı eğitimler, yayınlar ve düzenli içerik akışı ile Türkiye’nin en büyük FinTech ekosistem oyun kurucusu olarak faaliyetlerine devam ediyor.

2015 yılında kurulan Startups.Watch, Türkiye’de girişimcilik ekosistemine yönelik yegane analitik veri merkezi olarak, hazırladığı düzenli yerel ve küresel raporlar ve aynı zamanda gerçekleştirdiği etkinlikler ile girişimci ve yatırımcılar için önemli bir misyonu başarıyla sürdürüyor.

FinTech İstanbul ve Startups.Watch ortaklığı ile hazırlanan “FinTech Demo Günü” 22 Eylül 2020, Salı günü, Youtube üzerinden gerçekleştirilecek canlı bir yayın ile seçilen FinTech girişimlerini ve yatırımcıları bir araya getirecek.

31 Ağustos 2020 ve 15 Eylül 2020 tarihleri arasında başvuru yapılacak “FinTech Demo Günü” için seçilen finalistler 15 Eylül 2020 günü sonunda açıklanacak.

10 girişi ve 40 yatırımcının bir araya geleceği etkinlik için katılımcı seçimleri FinTech İstanbul ve Startups.Watch’un deneyimli liderleri tarafından şeffaf şekilde gerçekleştirilecek.

Girişimlere sunumlarını en iyi hale getirmeleri için FinTech İstanbul ve Startups.Watch tarafından ücretsiz destek sağlanacak.

22 Eylül 2020, Salı günü, Youtube üzerinden gerçekleştirilecek canlı yayında seçilen ve desteklenen FinTech girişimleri 5 dakika sunum ve 3 dakika soru cevap oturumu gerçekleştirecekler.

FinTech Demo Günü” Türkiye’deki FinTech girişimlerinin yatırımcılar ile buluşması, doğru danışmanlık desteği alabilmesi ve yatırımcıların ilgisini çeken FinTech’ler için kaynak sağlaması açısından önem taşıyor.

FinTech Demo Günü” başvuruları ücretsiz şekilde gerçekleşecek. Etkinliğe katılmak isteyen girişimlerin online başvuru formunu doldurması gerekiyor.

FinTech Demo Günü’ne katılmak isteyen yatırımcılar ise yine ücretsiz bir online kayıt işlemi ile etkinliğe katılabilecekler.

Etkinlik Takvimi

– 31 Ağustos – 15 Eylül 10:00 : Başvurular, Değerlendirmeler
– 15 Eylül 15:00 : Finalistlerin Açıklanması (10 girişim)
– 16-17-18-21 Eylül : Sunumların Üzerinden Geçilmesi (Seçilen girişimler için zorunlu)
– 22 Eylül 10:00 : Demo Günü Canlı Yayın Prova
– 22 Eylül 14:00 : Demo Günü Canlı Yayın

Ücretsiz Girişimci Başvuruları Online Form
Ücretsiz Yatırımcı Kayıt Formu