Bu hafta başında üçüncü mali çeyrek sonuçların açıklayan PayPal CEO’su Daniel Schulman, şirketin son zamanlarda yaptığı kripto para hamlelerine değinerek firmanın ilerleyen dönemlerde daha fazla kripto para birimi destekleyeceğini söyledi.

Bu para birimlerinin nerler olacağını zamanla göreceğiz, ancak Schulman’ın merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) hakkındaki yorumu, PayPal’ın dünyanın para otoriteleri tarafından yaratılan dijital para biçimlerini destekleyebileceğini de ima ediyor. PayPal’ın düzenleyicilerle dijital para birimi cephesindeki çalışmalarına dikkat çeken PayPal CEO’su Daniel Schulman konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Bu, yeni dijital para biçimlerini kabul etmek için düzenleyicilerle birlikte çalışırken gördüğümüz fırsatların sadece başlangıcı.

Bence dijital cüzdanlara ve şu andaki ölçeğe sahip platformumuz, bu para birimlerinin kullanımını şekillendirmeye yardımcı olabilir. Bu yardım, cüzdanlar arasında, para birimlerinin kendileri arasında ve daha da önemlisi ticaret için tüccar ağımız arasında birlikte çalışabilirlik olabilir.”

PayPal geçtiğimiz aylarda kripto para birimi alım satımına izin vereceğile ilgili bir dizi söylentinin malzemesi olmuştu. Kriptoya paraya yönelik çalışmaları olduğu bilinen şirket geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla kripto para alım satım hizmeti sunmaya başlayacağını duyurdu. Bunun için bir bekleme hizmeti oluşturan şirket şimdiden kaydolanların kendi beklentilerinin iki üç katı fazla olduğunu söylüyor. Daniel Schulman’ın son açıklamalarına da bakacak olursak ödeme devi gelecekte kripto para konusunda çok daha geniş hizmetler sunacak gibi görünüyor.

PayPal kripto para yanlısı düzenlemeleri destekliyor

KaynakPayPal