Chase, son dönemlerde popülerliğini artıran şimdi al, sonra öde (BNPL) pazarına giriyor. Chase kredi kartı müşterileri, aylık sabit bir ücret karşılığında satın alımlarını belirli bir süre boyunca faizsiz olarak ödeyebilecekler.

100 dolar ve üzeri satın alımlarda aktif olan My Chase Plan özelliği, kart sahiplerinin yaptığı son işlemlerden birini seçmesine ve bu satın alımı 3 ila 18 ay arasında bir zaman diliminde ödemesine imkân tanıyor.

İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama aracılığıyla etkinleştirilebilen My Chase Plan, atın almadan önce seçilecek planın maliyetinin ne kadar olabileceğini tahmin eden bir hesaplama algoritması da sunuyor. Böylelikle müşteriler, yapacakları satın alımlarının ilerleyen dönemlerde ne kadara maş olabileceğini görebiliyorlar.

Chase Kredi ve Fiyatlandırma Genel Müdürü Anthony Cirri’nin konuya yönelik açıklamaları şöyle: “Kart üyelerimize ödeme seçeneklerinde daha fazla esneklik ve kontrol sağlamak için My Chase Plan’i geliştirdik. Tatillerin hızla yaklaşmasıyla birlikte, bu yerleşik kart özelliği hem hediyeleri hem de günlük satın alımları ödemek için kullanılabilir.

BNPL özelliği COVID-19’un da etkisiyle müşteriler tarafından sıklıkla talep edilen bir hizmet haline geliyor. Bu özelliğiyle tanınan Klarna hizmetini farklı bölgelere genişletmeye çalışırken birçok yeni oyuncu da BNPL pazarına girmek için çalışmalar yürütüyor.

Digital Meetup – Birleşik Ödeme & Zip: The New Era in Payments

KaynakFinextra