Crede reel sektörün finansal analiz ihtiyaçlarını cevaplayan CredIScore uygulamasını kullanıma sundu. Uygulama, özellikle risk skorlarını dinamik olarak hesaplamak ve güncel gelişmeleri anında risk ölçümlerine yansıtmak isteyen kurumların verimliliklerini ve ölçümlerindeki doğruluğu arttırıyor.

Crede’nin risk ürünlerine eklediği CredIScore, Crede’nin uzmanlığı olan dijital istihbarat verileri ile finansal skorkart verilerini buluşturuyor. Tamamen yerli mühendislerimiz ile geliştirilen uygulama, finans ekiplerinin günlerini alan tedarikçi, bayi, müşteri değerlendirme süreçlerini birkaç saniyeye indiriyor. Bu sayede hem verimlilik artışı sağlanıyor hem de değerlendirmeler 3 ayda bir değil, her an yapılabiliyor.

Yatırım maliyeti yok

Bir “Software as a Service” hizmet olan CredIScore bir yatırım maliyeti gerektirmiyor. Şifresini anında alan kullanıcı, sistemi kullanmaya başlıyor. Ayrıca, kurulum gerektirmeyen yapısının sağladığı avantaj ile en son güncellemeler tüm kullanıcılarda anında aktive oluyor.

Kullanımı kolay

Konu risk analizi olduğunda finans sektörü çok karmaşık çözümler kullanabiliyor. Reel sektör için ise, finans sektörünün kullandığı karmaşık yöntemlere kullanıcı dostu ara yüzlerle sahip olmak büyük önem arz ediyor. CredIScore işte bu kolaylığı en modern önyüzler ile sunuyor.

Hızlı ve güncel

Skor kart operasyonunda en büyük zorluklardan birisi en güncel veriyi sisteme beslemek ve skor kart verilerini sürekli güncellemektir. CredIScore, 7/24 işletme ile ilgili istihbarat verileri toplayarak bu bilgileri güncel tutarken, kullanıcılara da istedikleri an finansal verileri güncel tutmalarına imkân vermektedir.

Crede Veri Servisleri Yönetici Ortağı Ahmet Kocamaz, hedeflerinin Finans sektöründeki deneyimlerini reel sektörün kullanımına sunmak olduğunu belirtti. “Doğal olarak en gelişmiş risk analiz araçları finans sektörünün elinde bulunuyor ya da bu sektör için geliştiriliyor. Halbuki risk analizine farklı ölçeklerde her işletmenin ihtiyacı var. Bazen maliyetler, bazen de kullanım zorluğu nedeniyle reel sektörün bu araçlara erişimi kısıtlanıyor. Amacımız reel sektörün de gelişmiş risk analiz araçlarına erişmesi için fırsatlar sunmak” dedi.

Kocamaz, Türkiye FinTech camiasının bir parçası olmaktan gurur duyduklarını ve yerli FinTech’lerin en az yabancılar kadar yetkin olduklarını vurguladı. 2022 yılı içerisinde Avrupa coğrafyasına açılmayı hedeflediklerini belirterek sözlerini noktaladı.