Online ödeme ve kimlik ürünleri sunan bir girişim olan Fast, 102 milyon dolarlık Seri B yatırım turunu tamamladığını duyurdu. Yeni finansmana Fast’ın önceki yatırımcısı Stripe öncülük etti.

Online ödeme devi olan Stripe geçtiğimiz yılı Fast’ın 20 milyon dolar değerindeki Seri A yatırım tuuna öncülük etmişti. Fast son yatırımlarla birlikte bugüne kadar 124 milyon dolar toplamış oldu.

TechCrunch’ın haberine göre şirket ödeme hizmeti tarafından işlenen brüt ürün hacminin (GMV) her ay üç katından fazla arttığını söylüyor ve eğilimin devam edip artmasını bekliyor.

Fast’ın bu yatırım turu, birçok rakip online ödeme sağlayıcısının aldığı yatırımlardan sonra geldi. Geçtiğimiz Aralık ayında bir başka online ödeme ve kimlik çözümleri sağlayıcısı olan Bolt, 75 milyon dolarlık Seri C yatırım turunu tamamlamıştı. Bu ayın ortalarında ise Checkout.com 450 milyon dolarlık yatırımla 15 milyar dolar değerlemeye ulaşmış, FinTech hizmetleri sunan Rapyd ise aynı tarihlerde 300 milyon dolarlık yatırım açıklamıştı.

Online ödeme piyasası hareketlendi

Pandemiyle birlikte geçtiğimiz yıl boyunca genel olarak online ödeme hizmeti sunan şirketlerin değerinde bir artış gözleniyor. Karantina sürecinde e-ticaretin küresel ekonomi için değerinin ne kadar büyük olduğu bir kez daha anlaşılırken beraberinde online ödeme çözümleri de hızla büyüdü.

2020 yılı boyunca umut vadeden gelişmeler gösteren şirketler yılın başında önemli yatırımlar toplamayı başardı ve birçok girişim bu güçlü büyüme oranlarının devam edeceğini öngörüyor. COVID-19 ile birlikte e-ticaret operasyonlarının artması ve genel olarak küresel ekonominin dijitalleşmesi bu tür girişimlerin geleceğe umutla bakmasını sağlıyor.

Mastercard COVID dönemindeki ödeme tercihlerini araştırdı

KaynakTechCrunch