Avusturya merkezli kripto borsası BitPanda, 1,2 milyar dolar değerleme üzerinden 170 milyon dolar yatırım alarak Avusturya’nın ilk FinTech unicorn’u oldu.

6 ay önce gerçekleştirdiği ve 52 milyon dolar yatırımla kapattığı Seri A turundan sonra hızla büyümeye devam eden şirket, 2021’in ilk 2 ayında geçtiğimiz yılın tamamında elde edilen gelirden fazlasını kazandı. BitPanda bu süreçte 2 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya ulaştı.

Şu anda BitPanda’nın masaüstü sitesi ve mobil uygulaması, kripto ve değerli metaller dahil 50’den fazla yatırım varlığına erişim sağlıyor.

Firma, önümüzdeki yıl sisteme hisse senetleri ve ETFS gibi yeni varlık sınıfları eklemeyi planlıyor. Şu anda ise kripto para birimleri, itibari para ve değerli metaller gibi tüm varlıkları gerçek zamanlı olarak tek bir kartta birleştiren yeni bir Visa banka kartı için ön sipariş alıyor.

Bitpanda’nın kurucu ortağı ve CEO’su Eric Demuth konuyla ilgili olarak: “Bireysel yatırımcılar yakında daha da geniş bir dijital varlık yelpazesine erişebilecekler ve teklifimizi birkaç yeni pazara getirmek için planlarımız hazır.” ifadelerini kullandı.

Bitpanda, 2020’de Fransa, İspanya, Türkiye, İtalya ve Polonya’ya genişledi. Şirket, geçtiğimiz Aralık ayında, işgücünü ikiye katlamak amacıyla Krakow’da bir teknoloji inovasyon merkezi kurdu. Demuth, Madrid, Barcelona, ​​Londra, Paris ve Berlin’de de teknoloji merkezleri ve ofisler kurma planlarının başladığını söylüyor.

Bitpanda kripto özellikli debit kart çıkaracak