OnePlus, akıllı telefon üreticisi olup da kendi mobil ödeme çözümünü başlatan Samsung ve Apple gibi şirketlerin arasına katılmak istiyor.

Samsung ve Google’ın adımlarından sonra OnePlus, 2020 yılında Çin’de dijital ödeme servisi olan OnePlus Pay’i hizmete sunmuştu. Şirket şimdi ise bu hizmetini Hindistan’da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Hindistan’da OnePlus Pay için marka tescili başvurusunda bulunan Çinli şirket, henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmış değil. OnePlus Pay’in halihazırda yalnızca OnePlus akıllı telefonlarına özgü HydrogenOS’te kullanılabildiğini de hatırlatalım.

OnePlus Pay ile birlikte kullanıcılar, cüzdan uygulamasını açarak ve OnePlus Pay’i telefonlarında varsayılan NFC tabanlı ödeme uygulaması olarak ayarlayarak ödeme yapabilecekler. Kullanıcılar gerekli banka bilgilerini girdikten sonra, OnePlus Pay hizmeti etkinleştirilecek ve kullanıma hazır olacak.

Çin pazarındaki alternatiflerle karşılaştırıldığında OnePlus, hizmetinin WeChat ve Alipay gibi rakiplerinden daha hızlı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte hizmetin kullanımının daha uygun olacağı da lanse ediliyor. Örneğin OnePlus, kullanıcıların güç düğmesine iki kez basarak hizmeti hızlı bir şekilde başlatmasına olanak tanıyor. Ancak, hizmet şu anda yalnızca birkaç uygulamayı destekliyor.

Çin dışında ödeme hizmetinin piyasaya sürülmesiyle OnePlus, artık kendi mobil ödeme çözümlerini sunan akıllı telefon üreticileri listesinde Samsung, Apple ve Google gibi şirketlerin arasına katılacak.

OnePlus dijital ödemelere göz kırpıyor

KaynakPocketNow