IBM ve EY, finans kurumlarının hibrit bulut çözümleriyle dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olmak için bir mükemmellik merkezi oluşturuyor.

Bankacılık ve finansal hizmet kuruluşlarının çoğu karmaşıklık, güvenlik riski, yönetim ve kontrol konusundaki endişeler nedeniyle çekirdek sistemlerini henüz buluta aktarmış değil.

2020 IBM anketine göre finansal kurumların yüzde 91’i bugün aktif olarak bulut hizmetlerini kullanıyor veya önümüzdeki dokuz ay içinde kullanmayı planlıyorken, kritik öneme sahip bankacılık iş yüklerinin ortalama yalnızca yüzde dokuzu bir bulut ortamına geçmiş durumda.

EY ve IBM tarafından oluşturulan merkez ise müşterilerin bulut teknolojilerini geniş ölçekte kullanmalarına yardımcı olarak bunu değiştirmek istiyor.

IBM Cloud for Financial Services’da bulunan ve Red Hat OpenShift ile oluşturulan hibrit bulut çözümleri, IBM’in teknolojisinden, EY ekiplerinin ise finansal kurumlarla çalışma deneyiminden yararlanıyor.

IBM Hibrit Bulut Platformu Başkanı Howard Boville’in konuya yönelik açıklamaları şöyle: “Mükemmeliyet Merkezi’nin bir parçası olarak, en nihayetinde müşterilerin dijital dönüşümünü desteklemek için EY sektörünü ve düzenleme deneyimini IBM’in açık hibrit bulut ve bilişsel teknolojileriyle bütünleştirerek finans kurumlarının sistemlerini modernize etmelerine yardımcı oluyoruz.

IBM diğer bulut tabanlı hizmetleri de destekleyecek