Amazon, Dubai’nin DIFC İnovasyon Merkezi’nde girişimler ve iş ortaklarıyla birlikte çalışarak bir FinTech Laboratuvarı kurma hazırladığında.

Amazon bu laboratuvarı ağ oluşturma, mentorluk, yuvarlak masa toplantıları, çalıştaylar, açılış konuşmacıları ve dijital hizmetler, fintech ve küresel teknoloji arenası konularında araştırmalar yoluyla yerel girişim topluluğunu desteklemek için kullanmayı planlıyor.

Teknoloji devi bununla birlikte ödeme teknolojilerini ele alarak KOBİ’ler için sorunlu noktaları da ortaya çıkarmayı umuyor. KOBİ’lerin sorunlarına odaklanmak Amazon Ödeme Hizmetleri’nin geliştirilmesine de yardımcı olacak. Şirket, finansal teknolojinin bir sonraki küresel lideri olarak işi büyütmek ve bölgedeki hem tüccarlar hem de müşteriler için dijital ödeme deneyimini yeniden tasarlama misyonunu desteklemek istediğini belirtiyor.

Amazon Ödeme Hizmetleri’nin Genel Müdürü Omar Soudodi, yenilikçiliği yönlendirmek için bölgesel girişimleri ve FinTech şirketlerini desteklemenin önemini vurguluyor:

Amazon Fintech Lab aracılığıyla, heyecan verici yeni fikirleri ve kavramları fintech’te dönüştürücü ve yıkıcı güçlere dönüştürmek için yenilikçiler ve vizyonerlerle birlikte çalışıyoruz. Laboratuar ayrıca, Amazon’un yeni ürünler ve hizmetler konusundaki küresel uzmanlığı ve ödemeler sektörüyle ilgili konularda bilgi oturumları ile desteklenen, fintech ve dijital hizmetler arenasında inovasyonu geliştirmek için yeni ve mevcut iş ortaklarıyla aynı fikirde girişimcileri ve start-up’ları da bir araya getiriyor.

Amazon avuç içi ödeme çözümünü piyasaya sürdü

KaynakFinextra