İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM AŞ, ulaşım ve yaşam kartı olarak hizmet veren İstanbulkart’ın marka kimliğini ve marka imajını yeniliyor.

Yenilenen stratejisiyle bir ulaşım kartının ötesinde ‘Şehrin Yaşam Kartı’ olan İstanbulkart, marketlerden müzelere, online alışverişlerden taksilere, kafe-restoranlardan akaryakıt istasyonlarına, perakende sektöründen eğlence sektörüne kadar birçok alanda ödeme aracı olarak İstanbullulara hizmet veriyor. Ulaşım ve yaşam kartı olarak hizmet veren İstanbulkart’ın İstanbulkart Mobil ve diğer mobil bankacılık entegrasyonu yoluyla dijital yükleme kanallarını artırması, QR kod ile ödeme yapabilme seçeneği gibi dijital dönüşüm çalışmaları da İstanbulluları heyecanlandıracak gelişmeler sunuyor. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda İstanbulkart, marka kimliğini ve imajını ‘Şehir Yaşam Kartı’ vizyonu ve stratejisini destekleyecek şekilde yeniliyor.

BELBİM AŞ, yeni marka kimliğiyle sunduğu İstanbulkart’ın yanında İstanbulkart Mobil’i de yenileyerek imaj dönüşümünü tamamlıyor. Yakında kullanıcıların beğenisine sunulacak yeni İstanbulkart Mobil’i daha kullanıcı dostu hale getirirken mikro kredi, bakiye transferi, fatura ödeme gibi özelliklerle de İstanbullulara kolaylık sağlıyor.

Hali hazırda dolaşımda olan İstanbulkartların mevcut olan tüm haklarıyla kullanımına devam edilebilecek

Yenilenen yüzü ve marka kimliğiyle hizmet vermeye başlayan yeni İstanbulkart, www.istanbulkart.istanbul adresindeki ‘Online İşlemler’ sekmesinden ve biletmatiklerden temin edilebiliyor. Çok yakında tüm bireysel ve kurumsal temsilciliklerden ve İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden temin edilebilecek.

Hali hazırda dolaşımda olan İstanbulkartların mevcut olan tüm hakları saklı kalarak kullanımına devam edilebilecek.

Yenilenen İstanbulkart “İstanbul Seni Seviyor” konseptiyle hizmete sunulacak

Ulaşım ve yaşam kartı olarak İstanbul’da alternatifi olmayan ve dünyada sayılı örnekler arasında olan İstanbulkart, temassız ödeme seçeneği sunarken indirim ve kampanyalarla dolu bir rota çizerek İstanbulluların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. İstanbul’un her noktasında ödeme aracı olmayı hedefleyen İstanbulkart, marka kimliğini “İstanbul Seni Seviyor” konseptiyle yenileyerek kartlarını daha dinamik, renkli ve modern bir görüntüye kavuşturuyor.

İstanbulkart’ın yeni kimliğini heyecan verici bulan BELBİM AŞ Genel Müdürü Yücel Karadeniz konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi:

“İstanbul tarihi, coğrafi ve kültürel olarak dünyanın en güzel şehirlerden biri. Bunca kozmopolit yapıya ve farklılığa kucak açan başka bir şehir örneği yok. Biz de İstanbulkart ailesi olarak 18 milyon kullanıcımızın hayatını kolaylaştırmak ve ödeme ağımızı tüm İstanbul’a yaymak için yeni bir yolculuğa çıktık. Şehrin Yaşam Kartı olma vizyonuyla çıktığımız yolculukta birbirinden kıymetli iş birlikleri gerçekleştirdik.  Bugün geldiğimiz noktada tüm İstanbullulara hizmet verebilmek için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor, İstanbul’da yaşamayı daha kolay bir hale getirmeyi amaçlıyoruz.  Bunca farklılığa kucak açan İstanbul’un İstanbulluları sevdiğini vurgulamak için tüm kartlarımızı stratejimizi ve yoğun çalışmalarımızı destekleyecek “İstanbul Seni Seviyor” konseptiyle yeniliyoruz. Marka kimliğimizin, marka imajımızın yeni yüzü bizim için çok heyecan verici. Yeni kartlarımızı tüm İstanbulluların beğenisine sunuyor, hayatlarına kolaylık katmalarını temenni ediyorum. Önümüzdeki dönemde de kullanıcılarımızın yaşantılarını yenilikçi hizmetlerimiz ile buluşturmayı sürdüreceğiz.”