Londra merkezli yeni nesil banka Monese, konuya yakın kaynaklara göre mobil para uygulaması aracılığıyla yeni kripto ürünleri sunmak istiyor.

Kaynaklar, Monese’nin yeni araçların başlatılmasına yardımcı olmak için potansiyel ortaklıklar konusunda kripto borsalarıyla görüştüğünü söylüyor. Ancak böyle bir hareket için zaman çerçevesi henüz belirsiz ve Monese sözcüsü, firmanın bir kripto ürünü piyasaya sürmek için acele etmediğini belirtti.

Bir kripto şirketinin yöneyicisi FinTech’lerin ve yeni nesil bankaların kriptoya yönelmeleriyle ilgili olarak: “Neredeyse tüm ödeme işlemcileri ve yeni nesil bankalarla konuşuyoruz. Hepsi farklı aşamalarda, bu yüzden kimin kripto eklemek konusunda ciddi olduğunu ve kimin sadece araştırma yaptığını asla bilemezsiniz.” ifadelerini kullanıyor.

Kriptoya olan ilgi artıyor

Bir dizi FinTech firması 2021’in ilk yarısında kripto konusunda ne kadar ciddi olduklarını gösterdi.

Birleşik Krallık’taki Curve, Almanya’daki N26 ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki MoneyLion gibi yeni nesil bankalar, Avrupalı ​​yatırım firmaları Plum, Freetrade ve Trade Republic gibi yeni kripto ticaret araçları sunma planlarını açıkladılar.

Bitstamp’ın CEO’su Julian Sawyer bu durumu, COVID-19 ile birlikte önceliklerin değişmesiyle FinTech’lerin kâr etme üzerinde daha fazla konuşmaya başlamasına bağlıyor. Bununla birlikte Sawyer, FinTech firmalarının güçlü müşteri talebi görmedikçe kripto alanında genişlemeye yatırım yapmayacaklarını belirtti.

Türkiye’de kripto para kullanımı 11 kat arttı

KaynakThe Block