Refinitiv Qual-ID müşteri deneyimini iyileştirerek, operasyonel verimliliklerini artırarak ve uyum riski maruziyetlerinizi azaltmaya yardımcı olarak dijital dönüşüm yolculuğunuzda size destek olan güçlü bir platform çözümü sunuyor.

İş ve iş süreçlerimizin dijitalleştirilmesi, 2020 yılının 1. çeyreğinden bu yana bir “iş önceliği” olmaktan “iş zorunluluğu” haline geldi. Yaşama ve çalışma şeklimizle ilgili beklenmeyen değişiklikler hem kullanıcıların hem de işletmelerin dijital çözümleri benimsemesini daha da hızlandırdı. Dijitalleşmenin gidişatı, salgının etki alanı azalmaya başladığında bile tersine çevrilemez.

Müşteri katılım süreçlerinin ve üçüncü taraf doğrulamasının dijitalleşmesini önceliklendirmeye yönelik olan önceki içerikler; manuel süreçlerin zaman alıcı, verimsiz, maliyetli doğasına ve ilgili tüm yasa ve düzenlemelerle uyumlu olma ve aynı zamanda olumlu bir müşteri deneyimi sağlama yönünde artan baskıya işaret ediyordu. Tüm bunlar doğru ancak bazı kritik farklılıklar da ortaya çıktı: Gelir elde etmek için acil olarak etkin uzaktan çözümler uygulama ihtiyacı.

Bu zorluk; şifreler ve bilgiye dayalı kimlik doğrulama (KBA) gibi eski çözümlere dayanan, genellikle yetersiz kalan güvenlik süreçlerinin sorunsuz hizmet ve hızlı geri dönüş bekleyen teknoloji meraklısı tüketicilerle bir araya gelmesiyle daha da artıyor.

Birçok mevcut çözüm, işletmelerin veya müşterilerinin ihtiyaçlarını yeterli şekilde karşılamamaktadır ve genellikle müşterileri doğrulayamama nedeniyle işlemlerin terk edilmesiyle, çevrimiçi hesap açılışıyla ilgili düşük başarı oranlarıyla ve suç faaliyetlerinin tespit edilememesiyle sonuçlanmaktadır. Bu sorunlar, genellikle eski sistemlere yeni özellikler yerleştirmeye çalışırken daha da artıyor.

Refinitiv Qual-ID ihtiyaç duyduğunuz etkili çözümü sunuyor

Refinitiv Qual-ID; hızı, verimliliği ve doğruluğu artırmak için güvenli dijital kimlik doğrulama ve tarama sağlar.

Qual-ID, müşterilerin tek bir API üzerinden tek işlemle güvenilir kaynakları kullanarak kimlikleri doğrulayabilmeleri, yasal belgeleri denetlemeleri ve mevzuatsal ve mali riskleri tarayabilmeleri için pazar lideri World Check Risk İstihbaratından yararlanır.

Coğrafyaların ve kanalların ötesine geçen küresel bir çözüm olan Refinitiv Qual-ID, işletmelerin müşteriler ve üçüncü taraflarla ilişki kurmasına ve konumdan bağımsız olarak güvenilir işlemlerle çalışmaya başlamasına olanak tanır.

Refinitiv Qual-ID hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen şimdi aşağıdaki butonu kullanın ve dijital kimlik doğrulamada bu yenilikçi çözümün hayatınızı nasıl kolaylaştıracağını keşfedin.