Cambridge Üniversitesi Alternatif Finans Merkezi (CCAF), Dünya Bankası Grubu ve Dünya Ekonomik Forumu ile ortaklaşa gerçekleştirilen Covid-19 FinTech Pazar Etkisi araştırması, pandeminin uzun dönem finansal sonuçlarını değerlendirecek.

Geçen yıl, Dünya Bankası Grubu (World Bank Group – WBG) ve Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum – WEF) ile birlikte Cambridge Üniversitesi Alternatif Finans Merkezi (the Cambridge Centre for Alternative Finance – CCAF), 179 ülkeden 1.400 FinTech firmasının katılımı ile COVID-19 Küresel FinTech Hızlı Değerlendirme Çalışmasını yayınlamıştı. Çalışma sonuçları, 45.000’den fazla izleyicisi ile küresel bir canlı yayın etkinliğinde açıklanmıştı.

Araştırma ekibi, bu sene dünya çapında 150’den fazla FinTech derneği ve ekosistem ortağıyla birlikte çalışarak bu sefer Covid-19 salgınının uzun dönemli finansal sonuçları ve olumsuz sonuçların üstesinden gelinmesine yönelik bir araştırma sürdürüyor. Rapor sonuçları bu yıl 4. çeyrekte yayınlanacak.

Tüm ilgili katılımcılara açık olan anket yaklaşık 30 dakika sürüyor ve 3 Eylül 2021’de sona erecek. Anket verileri anonim hale getirilerek derlenecek.

Küresel bir problem olan COVID-19’un gerektirdiği küresel çözümlerin oluşturulabilmesi adına bu anket önem taşıyor.

FinTech İstanbul olarak destek verdiğimiz bu araştırmaya, tüm ilgili muhatapları davet ediyoruz.

Küresel Covid-19 FinTech Pazar Etkisi araştırması anketine aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://jbs.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_bQxb4BbxAHN3y9U