Hepsi bir arada kart çözümleri sunan FinTech Curve, şimdi al, sonra öde (BNPL) hizmetini başlatıyor.

Curve, müşterilerin son 12 ay içinde Curve platformuna bağlı herhangi bir kartta yapılan neredeyse tüm satın alma işlemlerini dönüştürmelerini sağlamak için şirketin patentli ‘Zamanda Geri Dönme’ teknolojisinden yararlanan Flex sürümü için ayın başında FCA onayını almıştı.

Finansal Hizmet firmaları yükselişte olan BNPL sektöründe kendi çözümlerini başlatmak için uğraşırken, Curve kendi ürününün rakiplerinden daha iyi olduğunu çünkü belirli satıcılar, hesaplar, kartlar veya ürünlerle sınırlı olmadığını iddia ediyor.

Curve’un çözümüyle müşteriler bir perakende satın alma, online sipariş ya da ev faturalarını bölebilecek, bir işlemi kaydırabilecek ve taksit sayısını seçebilecekler.

Eylül 2020’den bu yana yapılan testlerde, 1600 beta kullanıcısı yaklaşık 7000 işlemi 1 milyon sterlin değerindeki taksitli kredilere böldü.

Curve’un CEO’su Shackar Bialick konuya yönelik: “Gerçeğine sahip olabilecekken neden bir kopyasıyla yetinsinler ki? Curve Flex, neredeyse kesinlikle piyasadaki en esnek kredi çözümüdür. Tüccarlarda herhangi bir sınırlama olmaksızın ve tüm Mastercard, Visa ve Discover kartlarını barındırabilen Curve Flex, müşterilere kolay ve uygun fiyatlı krediye erişim sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

FinTech dünyasında gündem; Şimdi al sonra öde

KaynakFinextra