Microsoft, finansal hizmetlere özel bulut teklifini gelecek aydan itibaren genel kullanıma sunuyor. İlk kullanıcı Virgin Money UK olacak.

İlk olarak şubat ayında tanıtılan “Finansal Hizmetler için Microsoft Bulut” özelliği, bir gizlilik, güvenlik ve yasal uyumluluk temeli vadediyor.

Microsoft’ta Finansal Hizmetlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Bill Borden teklifin, bir endüstri veri modeli tarafından desteklenen Microsoft Azure, Microsoft 365, Microsoft Dynamics 365 ve Microsoft Power Platform genelinde bulut hizmetlerini entegre ettiğini söylüyor.

Borden, sektöre özel bulutun, birleşik müşteri profilleri, işe alım, müşteri katılımı ve iş birliğine yardımcı olarak bireysel bankacılık çalışanlarının ve müşterilerinin deneyimini iyileştireceğini iddia ediyor.

Platformun ilk kullanıcısı olan Virgin Money UK’nin dijital inovasyon sorumlusu Fraser Ingram konuyla ilgili olarak: “Virgin Money UK’de her zaman dünya standartlarında bir dijital müşteri deneyimi yaratmanın ve sunmanın yollarını arıyoruz. ‘Finansal Hizmetler için Microsoft Cloud’ özelliğinin müşteri deneyimimizi dijitalleştirme yolculuğunu hızlandırırken, ölçeklendirmemizi ve büyümemizi sağladığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Microsoft ayrıca Accenture, Finastra ve Zafin dahil olmak üzere bir dizi hizmet ortağı edindi.

Zafin CEO’su Al Karim Somji konuyla ilgili olarak “Zafin ve ‘Finansal Hizmetler için Microsoft Cloud’ birlikte, birleştirilmiş müşteri profilinin endüstri veri modeli tarafından yönlendirilen ürün ve paket önerileri sunmasını sağlayarak ve yasal gerekliliklerle uyumluluğun sağlanmasına yardımcı olarak banka çalışanlarını eyleme dönüştürülebilir içgörülerle güçlendiriyor ve dijital dönüşüm stratejilerini hızlandırıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Microsoft, Excel’i fintech uygulamasına dönüştürüyor

KaynakFinextra