Tüm dünyada internet işletmeleri için yeni nesil ödeme yöntemleri sunan PaybyMe’nin, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde toplam cirosu yüzde 89 arttı. PaybyMe, kartlı ödemelerde yüzde 76, mobil ödemelerde ise yüzde 140 büyüme gerçekleştirdi.

2010 yılından bu yana sektör ve firma büyüklüğü ayırt etmeksizin müşterilerine online ödeme çözümleri sunan finansal teknoloji firması PaybyMe, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde kartlı ödemelerde yüzde 76, mobil ödemelerde ise yüzde 140 büyüme gerçekleştirdi.

Kartlı ödemelerde en çok hacimli kategori ve geçen seneye büyüme oranı sırasıyla; yüzde 99 ile oyun sektörü, yüzde 194 ile e-ticaret ve yüzde 220 ile hizmet sektörü (üyelik, aidat) oldu. Aynı şekilde mobil ödemelerde en çok hacim yapan ilk üç sektör ve büyüme oranları da; yüzde 221  ile oyun, yüzde 333 ile sosyal medya/topluluk harcamaları ve yüzde 71 ile dijital içerik harcamaları olarak gerçekleşti.

“Yurt dışı hacminin mobil ödeme işlemlerindeki payı yüzde 56,2’ye yükseldi”

PaybyMe olarak; Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinde direkt çalıştıkları organizasyonların yanı sıra uluslararası birçok ödeme kuruluşlarına altyapılarını kullandırdıklarını belirten PaybyMe Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Meşeci, “Ciromuzu mobil ödeme ve kartlı işlemler olarak ayırdığımızda, yurt dışı hacminin mobil ödeme işlemlerindeki payı yüzde 56,2’ye yükselirken; kartlı işlemlerdeki payı ise geçen seneye göre yüzde 131 oranında artarak yüzde 7,6’a yükseldi. Ekibimiz ile birlikte yarattığımız rüzgar ve PaybyMe yelkenleri arasında yakaladığımız uyum üçüncü çeyrek hedeflerimizi de başarı ile taçlandırdı. Büyüme hedeflerimizden ödün vermeden öncelikle dördüncü çeyreği, akabinde ise 2022 yılını iple çekiyor olacağız.” dedi.