Teknoloji ve finans sektörü oyuncularının yenilikçi projelerini ödüllendirmek üzere bu yıl dördüncüsü düzenlenen PSM Ödülleri için başvuru tarihi 28 Ekim Perşembe gününe uzatıldı.

Bankalar, sigorta şirketleri, finansal teknoloji şirketleri ve diğer finansal kuruluşlar tarafından hayata geçirilen pek çok proje “Yenilik”, “Yaratıcılık” ve “Sosyal Fayda” bölümleri altındaki 12 kategoride Altın PSM, Gümüş PSM, PSM Başarı Ödülü ve Büyük Ödül için yarışacak.

Sektör yarışıyor, yazılımcı olmak isteyen gençler kazanıyor

PSM Ödülleri her yıl olduğu gibi 2021’de de bir sosyal sorumluluk projesi olarak devam ediyor. Şirketler ödüller için yarışırken bir yandan da yazılım alanında gelişmeye istekli gençler desteklenerek önemli bir sosyal sorumluluk projesine katkı sağlanıyor. Önceki yıllarda Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) “Yarını İnşa Et” projesi ve “KızCode” sosyal girişiminin desteklendiği yarışmada, başvuru gelirleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Kodluyoruz” eğitimlerine fon olarak aktarılacak.

Sponsorlarla büyüyen ekosistem

PSM Ödülleri her geçen yıl sponsorlarıyla, destekçileriyle büyümeye devam ediyor. Maher Holding, Ozan Elektronik Para, Papara, Paynet ve Procenne’in “Altın Sponsor”, Austriacard’ın “Ödül Sponsoru” olduğu; Birleşik Ödeme, CPP Group Türkiye, FinTech İstanbul, Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, VakıfBank ve Ziraat Bankası’nın desteklediği PSM Ödülleri’nde büyük jüri projeleri değerlendirmek üzere kasım ayında toplanacak.

Kazananlar 29 Aralık’ta İş Sanat sahnesinde açıklanacak

Her geçen yıl birçok sektörün yoğun katılımıyla büyümeye devam eden ödül programında kazananlar 29 Aralık Çarşamba günü İş Sanat sahnesinde açıklanacak.

Geçen yıl 52 projenin ödüllendirildiği yarışmaya 28 Ekim’e kadar www.psmawards.com web sitesi üzerinden başvuru yapılabilir.