33 milyar dolar değerlemeyle dünyanın önde gelen FinTech şirketlerinden biri olan Revolut, kendi kripto borsasını kurmak istiyor.

Şirketin paylaştığı bir iş ilanına göre Revolut, “Revolut Crypto” borsasının mimarı ve inşası için teknik ekibe liderlik edecek birini arıyor.

FinTech devi işe alınacak kişinin, teknoloji sektöründe ve sipariş eşleştirme motoru oluşturmada 7 yıl deneyime sahip olmasını istiyor.

Revolut, Temmuz ayında 800 milyon dolar değerindeki yatırım turunu tamamlayıp 33 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı.

Firma şu anda müşterilerin 20’den fazla kripto token ile ticaret yapmasına izin veriyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında ise müşterilerinin bitcoin varlıklarını süper uygulama ekosisteminin dışındaki cüzdanlara aktarmalarına izin verme planlarını duyurmuştu.

Uzun süredir kripto dostu hamlelerine tanık olduğumuz Revolut’un yakın zamanda kendi borsasını başlatması pek şaşırtıcı olmaz, zira geçtiğimiz aylarda şirketin kendi kripto token’ını çıakrtacağına yönelik de haberler duymaya başlamıştık. 16 milyondan fazla müşterisi olan FinTech’in kripto piyasasına yönelik bu olası hamlesi kripto paraların her geçen gün artan benimsenme oranına da pozitif bir etki yaratacak gibi görünüyor.

Revolut kendi kripto token’ını çıkartabilir

KaynakFinextra