Bloomberg HT ekranlarında yayımlanan, Sefer Yüksel’in hazırlayıp sunduğu Finansal Teknoloji programının konuğu İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen oldu.

Yeni nesil girişimcilik vurgusu yapılan programda Yalçın Sezen, kurum olarak açık bankacılık gibi teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceklerini ve ileride finansal işleri yapacak veya destek olacak çok sayıda yeni kuruluşun yakında hayatımıza gireceğini söyledi.

Markaların fintech’leşmesi ya da kurumların finansallaşması konusuna da dikkat çeken Sezen, “Ölçeği büyük olan kurumların yaptığı bir çalışma var. Bu kurumlar veriden de yola çıkarak müşterinin nerelere gittiğini görüyor, analiz edebiliyor. Buralarda o müşterilerine farklı ya da ilave hizmet verebilmek için yatırım yaptıklarını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Programda yeni nesil girişimlerin geleneksel şubelerde sunulandan daha farklı değer önerilerine ihtiyaç duyduklarını keşfettikleri belirten Genel Müdür Yardımcısı, sadece girişimcilere hizmet verecek olan girişimcilik şubesini bu ay İstanbul’da faaliyete geçireceklerini söyledi.

Yalçın Sezen’in konuk olduğu Finansal Teknoloji programının son bölümünü YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

KaynakBloombergHT