auditnow

Yerli iç denetim platform sağlayıcısı AuditNow sektörün deneyimli isimlerinden aldığı melek yatırım ile yola çıktı.

Deniz Demirel tarafından Ankara Tekmer bünyesinde kurulan AuditNow’a siber güvenlik sektöründen Burak Dayıoğlu ve Murat Tora melek yatırımcı olarak katıldı.

İç denetim için bir ekip çalışması platformu geliştirdiklerini belirten Demirel, ‘İç denetimi internet teknolojileri, sanal konferanslar, sohbet odaları ve elektronik kontrol listeleri gibi modern çalışma ortamı bileşenleri ile buluşturarak hem daha keyifli hem de daha verimli bir denetim zemini sağlamayı hedefliyoruz’ dedi.

Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IAA) verilerine göre iç denetim ekiplerinin %85’i denetim esnasında herhangi bir bilgisayar yazılımı kullanmıyor, tüm süreç boyunca yalnızca Word ve Excel ile işlerini takip ediyor. İç denetim süreçlerinde denetçi ve denetlenenleri ortak çalışma alanında bir araya getirerek denetimin kalitesini ve verimliliğini arttırırken giderlerini ve toplam süresini azaltmak üzere yola çıkan AuditNow, 20 yıla yakın siber güvenlik ve denetim deneyimine sahip Deniz Demirel tarafından kuruldu.

Hazırlıkları süren ‘AuditNow Danışma Kurulu’ nun da özellikle iç denetim camiasının deneyimli isimlerinden oluşacağı ve kısa süre içerisinde duyurulacağı bildirildi.

Yatırım kararı ile ilgili olarak yatırımcılardan Burak Dayıoğlu, ‘Çok uzun yıllardır ciddi bir teknolojik yatırım görmemiş iç denetim yönetimi alanındaki vizyonunu çok beğendiğimiz ve Deniz Bey’in deneyimine inandığımız için AuditNow’a yatırım yapma kararı aldık. AuditNow’ın dünya çapında yenilikçi bir girişim olacağına inanıyoruz’ dedi.

‘Burak Dayıoğlu ve Murat Tora gibi iki yetkin ve başarılı iş insanını AuditNow ekibinde görmek büyük bir kazanım’ değerlendirmesinde bulunan Deniz Demirel, AuditNow ile denetim alanına yeni bir soluk getireceklerini ve teknolojinin gücünü kullanarak başarılı olacaklarına inandıklarını paylaştı.