Sefer Yüksel’in hazırlayıp sunduğu programda, dünyada ve Türkiye’de dijital bankaların durumu, potansiyeli, iş modelleri ve farklılaştırma anlamında atılabilecek adımlar ele alındı.

SC Yönetim ve Danışmanlık Kurucusu Dr. Soner Canko ile Strategy& yönetici direktörü Ozan Cığızoğlu’nun konuk olduğu programda dijital bankacılık ve 2022 yılında bu konudaki beklentiler ele alındı.

Türkiye’deki dijital bankaların mevcut durumuna ve 2022 beklentilerine yönelik soruya, “Brezilya, Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlar, Çin ve çevresindeki ülkelerle birlikte Türkiye pazarı da dijital bankacılık açısından özel bir konuma sahip. Ayrıca Türkiye, yaklaşık 30 yıldır inovasyon ve teknoloji yatırımlarında en ön sıralarda. 2022’deki dijital bankacılık lisansı konusunda da dünyadaki diğer ülkelere benzemeyen farklı karakteristikler barındırıyor. Bu anlamda 2022’de verilecek ilk dijital banka lisansları ile birlikte yepyeni bir dönemin başlayacağına, bununla birlikte Türkiye’nin dijital bankalar için çok rahat bir pazar olmadığına işaret edilerek pazara girecek oyuncuların derslerini çok iyi çalışması gerektiği…” yanıtı verildi.

Program kaydını aşağıda izleyebilirsiniz.

Almanya'nın Nurnberg şehrinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. NewTech, MacLine, PhotoLine, iPad&iPhone Mag gibi teknoloji dergilerinde ve ShiftDelete.Net'te yazı işleri müdürlüğü yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Kendi medya ve içerik ajansında çalışmalarını sürdüren Verdi, 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmenidir.