Girişimcilik ekosistemi ve bu ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile alakalı analitik veriler hazırlayan Startups.Watch, küresel FinTech ekosistemine ilişkin yeni raporunu yayımladı.

Küresel FinTech raporu Kasım 2021’de, gerçekleştirilen FinTech yatırım faaliyetleri ele alınıyor.

Rapora göre 2021’in Kasım ayında FinTech girişimleri 339 anlaşmayla toplamda 8,2 milyar dolar yatırım topladı.
Kasım ayının yatırım trendleri ödemeler, kripto paralar, Blockchain ve finansman oldu.

MoonPay (555 milyon dolar), Gemini (400 milyon dolar) ve Celsius Network (350 milyon dolar) en fazla yatırım alan fintech şirketleri olurken ABD, Birleşik Krallık ve Brezilya en çok FinTech yatırımı yapılan ülkeler oldu.
ABD ve Birleşik Krallık, bir önceki raporda da en çok yatırım yapılan ülkeler arasındaydı…

Kasım 2021’de yatırım alan tek Türk FinTech şirketi PeP oldu. Finansal servisler sağlayan PeP; üyelerine Visa ve TROY kartı, yurt içi / yurt dışı para transferi, TL ve yabancı döviz hesapları ile fatura ödeme hizmetleri sunuyor.

Tüm raporların detaylarına startups.watch’tan ulaşabilirsiniz. Startups.Watch tarafından yayınlanan yüzlerce farklı başlıktaki raporlara, Türkiye girişimcilik ekosisteminde gerçekleşen gelişmelere dair analitik verilere ulaşmak için platforma üye olabilirsiniz.

Almanya'nın Nurnberg şehrinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. NewTech, MacLine, PhotoLine, iPad&iPhone Mag gibi teknoloji dergilerinde ve ShiftDelete.Net'te yazı işleri müdürlüğü yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Kendi medya ve içerik ajansında çalışmalarını sürdüren Verdi, 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmenidir.