Mastercard, küresel restoran zinciri McDonald’s’ın yapay zeka destekli kişiselleştirme platformu Dynamic Yield’ı satın aldığını açıkladı.

Dynamic Yield’in SaaS platformu, geçmiş satın alma işlemleri, sayfa görüntülemeleri, günün saati, mevcut mağaza trafiği ve trend ürünler gibi şeylere dayalı olarak kişiselleştirilmiş ürün önerileri, teklifler ve içerik sunmak için gelişmiş yapay zeka ve benzer teknolojileri kullanıyor.

McDonald’s tarafından 2019’da restoran zincirinin arabaya servis ve sipariş kiosklarını elden geçirmeye yardımcı olmak için satın alınan firma, şu anda perakende, finansal hizmetler, seyahat ve restoran endüstrilerinde 400’den fazla firma ile çalışıyor.

Mastercard bu satın almanın, müşterilerin ve iş ortaklarının, tüketicilerin daha kişiselleştirilmiş bir deneyime yönelik artan talebini karşılamalarına yardımcı olacağını ve ödeme devinin birleşik bir katılım ve sadakat merkezi oluşturmasını sağlayacağını söylüyor.

Mastercard’da veri ve hizmetlerde sorumlu başkan Raj Seshadri konuyla ilgili olarak: “Size mükemmel şekilde uyarlanmış bir deneyim bulmak için bir mağazaya girme veya bir web sayfası açma fikri artık çok uzak değil. Daha fazla markanın devreye girdiği ve daha fazla tüketicinin beklediği bir gerçek.

Dynamic Yield’in uzmanlığı, ölçeğimiz ve ilişkilerimiz sayesinde, son tüketici ile müşterilerimiz arasındaki bağlantıları yeni zirvelere taşıyabileceğiz.” ifadelerini kullanıyor.

Mastercard, fintek şirketlerinin kurulması, piyasaya açılması ve büyümesini destekliyor

KaynakFinextra