Visa, 180’i aşkın ülkede faaliyet gösteren Currencycloud’ın satın alım işlemini tamamladı.

Anlaşmayı ilk olarak Temmuz 2021’de açıklayan Visa, bankaların ve FinTech’lerin sınır ötesi ödemeler için döviz çözümleri sunmasını sağlayan küresel platform Currencycloud’un satın alım sürecini tamamladı.

Currencycloud’un bulut tabanlı platformu, bankaların ve finansal hizmet sağlayıcılarının döviz işlemleri, çoklu para birimi cüzdanları ve sanal hesap yönetimleriyle ilgili gerçek zamanlı bildirimler de dahil olmak üzere döviz bozdurma hizmetleri sunmasına olanak tanıyan geniş bir yelpaze sunuyor.

Birleşik Krallık merkezli Currencycloud bu yıl İspanya, Fransa, Almanya ve Singapur’da yeni ofisler açmasıyla birlikte 180’den fazla ülkede erişime sahip yaklaşık 500 bankacılık ve teknoloji firmasına hizmet sağlıyor. Platformun şu an aylık 5 milyar doların üzerinde sınır ötesi işlem gerçekleştirdiği kaydediliyor.
Ek olarak satın alma işlemi, iki şirket arasında 2019 yılında imzalanan 700 milyon Euro değerindeki stratejik ortaklığa dayanıyor.

Konu hakkında konuşan Currencycloud CEO’su Mike Laven şunları söylüyor: “Bizi bu noktaya getiren stratejimizi uygulamaya devam ederken, arkamızda Visa’nın küresel gücü ile birlikte daha da hızlı hareket etmek istiyoruz. Küresel etkimizi genişletmek ve yeni hedef kitlelerine ulaşmak niyetindeyiz.”

Almanya'nın Nurnberg şehrinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. NewTech, MacLine, PhotoLine, iPad&iPhone Mag gibi teknoloji dergilerinde ve ShiftDelete.Net'te yazı işleri müdürlüğü yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Kendi medya ve içerik ajansında çalışmalarını sürdüren Verdi, 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmenidir.