Fintech sektöründe inovasyon odaklı hizmetler geliştiren ve getirdiği yenilikler ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Sipay, PSM Awards 2021’de “Yılın Startup’ı” ödülünün sahibi oldu.

Dijital cüzdan, sanal POS, link ile ödeme alma gibi yeni nesil ödeme sistemlerini tek çatıda buluşturan finansal teknoloji şirketi Sipay, PSM Awards 2021’de Sanal POS ve Dijital Cüzdan ürünleri ile “Yılın Startup’ı” ödülünün sahibi oldu. 

Etkinlikte Sipay; “Dijital dönüşüme ayak uydurarak geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda, ödeme sistemleri alanında inovasyon odaklı ve yenilikçi bakış açısına sahip vizyon ile hizmet vermesi” neticesinde ödülü almaya hak kazandı. Global tecrübeye sahip deneyimli yönetim kadrosu ve uzman Ar-Ge gücüyle 360 derece çözümler üreterek; geleneksel finansal uygulamaların karşısında yenilikçi ve kullanıcı odaklı çözümler sunması, Sipay’in sektörde öne çıkmasını sağlıyor.

Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri ifade etti: “Hiçbir başarı tek başına gerçekleştirilemez. Biz de 2018’de çıktığımız bu yolda giderek büyümemizin arkasındaki başarı öykümüzü büyük bir özveri ile çalışan ekibimize ve iş ortaklarımıza borçluyuz. Kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için çalışmalarımızı sürekli olarak güncelliyoruz. Bunun yanı sıra şirket içi büyümeye de devam ediyoruz. Genç, her biri alanında uzman dinamik bir ekibimiz var. Çalışan sayımızı yıl sonunda 2 katına çıkardık. 70 civarında çalışan sayımız ile Sipay Ailesi olarak emin adımlarla hedeflerimize ilerliyoruz. Sipay olarak yurt içi ve yurt dışı tüm yeniliklerin takipçisiyiz. İnovasyona ve getirdiği yeniliklere oldukça önem veriyoruz. Yeni ürünümüz olan Sipay Walletgate ile de markaları inovasyonun getirdiği gereksinimlere entegre ediyoruz. Kullanıcılarımıza tek bir platform üzerinden tüm finansal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri bir deneyim sunabilmek öncelikli hedefimiz. Sipay Walletgate ürünümüz ile yurt içi ve yurt dışı projelerde sıklıkla yer alacağız.

Müşteri deneyimi ve talebi bizim için oldukça önemli. Özellikle Y ve Z jenerasyonunun dünya genelinde finansal teknolojilerden beklentileri artık tamamen değişti ve biz de bu duruma entegre olarak beklentilere cevap vermek için sürekli olarak inovasyon odaklı hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Yeniliğe adapte olmak ve çözümler üretmek başarıyı da beraberinde getiriyor.”

PSM Awards, finans ve teknoloji sektörünün gelişmesini amaçlayan yenilikçi ürün ve hizmetleri desteklemek ve inovatif projelerin paylaşılmasını sağlayarak sektördeki yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.