Core Strateji kurucusu İhsan Elgin, ilgi ile takip edilen içerik üretim ve paylaşım platformu Tomorrow’un Hafta Sonu Önerileri isimli köşesine konuk oldu.

Her hafta yeni bir konukla LinkedIn üzerinden yayınlanan köşede Elgin’e ‘ne okumalı’, ‘ne izlemeli’ ve ‘ne dinlemeli’ soruları yöneltildi. Yanıtlar şöyleydi…

Ne okumalı?
İlkeler: Hayat ve İş, Ray Dalio

Zamanımızın en büyük yatırımcılarından ve girişimcilerinden biri olan Ray Dalio, kitabında kırk yıllık iş yaşamı boyunca benzersiz sonuçlar almak için geliştirdiği, bir süzgeçten geçirerek kullandığı, bir kişi ve kuruluşun hedeflerine yardımcı olmak için benimseyebileceği ilkeleri paylaşıyor.

İlkeler: Hayat ve İş kitabı, karar almaya aşamasında bulunan, başarıyı arayan birinin uygulayabileceği net ve yalın yaklaşım ortaya koyan ilham verici anlatımı ile okuyucularına farklı pencereler açıyor.

Ne izlemeli?
Bobby Robson: Bir Menajerden Daha Fazlası

Efsanevi teknik direktör Sir Bobby Robson’ın eksiksiz bir portresini izleyiciye yansıtan bu yapım, Bobby Robson’ın ilham verici ve etkileyici hayatının futbol sahası dışına nasıl ulaştığını gözler önüne seriyor. Bobby Robson’ın genç yaşta, orta seviyede bir takımda çalışarak başladığı kariyer yolculuğunun, İngiltere futbol tarihinin en iyi teknik direktörü olmaya uzanışını anlatan belgeselin IMDb puanı ise 8.2.

Ne dinlemeli?
Mükemmel Liderler Bir Harekete Nasıl İlham Verirler, Simon Sinek

Liderlik Uzmanı Simon Sinek’in liderliğin ilham tarafına değindiği ve basit ama güçlü bir modeli gündeme getirdiği videoda; Apple, Martin Luther King ve Wright Kardeşler gibi etkileyici isimlerden örnekler vererek konuşmasına devam ediyor.Tomorrow’u LinkedIn’den takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz/dokunabilirsiniz.