Fintech sektörünün deneyimli isimlerinden İsmail Sevinç Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak, Kaan Güzel ise Satış Direktörü olarak Sipay kadrosuna atandı.

Ödeme sistemleri alanında inovasyon odaklı hızlı yükselişini sürdüren ve yenilikçi bakış açısına sahip çözümleri ile öne çıkan fintech kuruluşu Sipay, bünyesine İsmail Sevinç ve Kaan Güzel’i dahil ederek kadrosunu güçlendiriyor.

İsmail Sevinç kimdir?

İşletme ve yönetim bölümünden mezun olduktan sonra MBA eğitimini de tamamlayan İsmail Sevinç (üstte), profesyonel iş hayatına bilişim sektöründe başladı ve ilk olarak Metis’te HP ve Microsoft satış operasyonlarında görev aldı. Sonrasında telekomünikasyon sektöründe iş hayatına devam eden Sevinç, çok lokasyonlu network projelerinin satışında proje liderliği ve yöneticilik görevlerinde bulundu. E-ticaret alanında kendi işini yapmak amacıyla bilişim sektörüne veda eden Sevinç, e-ticaret süreçlerinde kendini geliştirdikten sonra, kurumsal hayata geri dönüş yaparak 2017 yılında fintech sektörüne adım attı. Sevinç, Up Group bünyesinde iPara şirketinde satış direktörlüğü yaptıktan sonra, 2018 yılında PayTR’da yine satış direktörü olarak göreve başladı. İzmir merkezli bir ödeme kuruluşu olan PayTR‘ın İstanbul satış ve pazarlama ofisini kurdu ve 2018 yılından itibaren PayTR’ın satış ve pazarlama birimlerini yönetti.

Kaan Güzel kimdir?

10 yılı aşkın deneyime sahip olan Kaan Güzel, İşletme üzerine lisans eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Elektrik, BeIN Group Digiturk, Multinet Up Group – iPara gibi şirketlerin satış ve pazarlama departmanlarında yönetici ve uzman pozisyonlarında çalıştı. Sektör tecrübesiyle Güzel, kurumsal satış, iş ortaklıkları yönetimi, proje ve ekip yönetimi tecrübesi ile PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu’nda Satış Müdürlüğü ve Satış Direktörlüğü görevlerini üstlendi.

Almanya'nın Nurnberg şehrinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. NewTech, MacLine, PhotoLine, iPad&iPhone Mag gibi teknoloji dergilerinde ve ShiftDelete.Net'te yazı işleri müdürlüğü yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Kendi medya ve içerik ajansında çalışmalarını sürdüren Verdi, 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmenidir.