Bilişim teknolojileri danışmanlık ajansı ISD FENIQS, geçtiğimiz günlerde Outsystems platformunda Nordigen’in API’sindeki hesap bilgileriyle çalışan düşük kodlu bir bağlayıcıyı hayata geçirdi…

Düşük kod, daha az kodlama deneyimine sahip geliştiricilerin karmaşık programlar üretebilmesine imkan sağlayan sisteme verilen isimdir. Sürükle-bırak mantığına dayalı olarak çalışır. Bu sayede program geliştirirken farklı yazılım dillerine hakim olma kısıtı da kalkmış olacağından, program sayısı ve geliştirme hızı büyük ölçüde artmış olur.

Bağlayıcı ise isminden de anlaşılabileceği üzere verilerin geliştirilen uygulamalarla bağlanmasını sağlayan sistemin adıdır. Bağlayıcı burada, geliştiricilerin Nordigen’in API açık bankacılık verilerini Outsystems platformundaki uygulamalarına entegre etmelerine yardımcı olacak. Açık kod modüllerini, bağlayıcıları, UI (kullanıcı arayüzü) bileşenlerini ve iş çözümlerini kullanan OutSystems, geliştiricilerin tüm kodu kendilerinin yazmasına gerek kalmadan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyor

Konuyla ilgili olarak, ISD FENIQS’ten üst düzey yönetici Stefan Weber, “Müşteriye yönelik ürünler ve dahili bilişim teknolojileri çözümleri oluşturmak için kullanılabilecek Nordigen API’sinde, hesap bilgileriyle çalışmak için bir bağlayıcı geliştirmek heyecan vericiydi,” diyerek sözlerini şu şekilde bitiriyor: “Bankacılık verilerini kendi uygulamalarınıza entegre etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Birçok uygulama geliştirilmesini bekliyoruz…”

Nordigen CEO’su Rolands Mesters ise şunları ekliyor: “ISD FENIQS’in geliştirdiği bağlayıcı, Nordigen’in açık bankacılık verileriyle çalışmayı her zamankinden daha kolay hale getiren pratik bir çözüm. Sadece verileri daha erişilebilir hale getirmekle kalmayıp, şirketlerin yapacaklarını sıfırdan kodlamak yerine işlerine daha fazla odaklanmasını sağlıyor.”

KaynakFinextra