KOBİ’ler için tüm dijital bankacılık hizmetlerini tek bir noktadan sunan FinTech girişimi Qonto’nun değerlemesi, aldığı yeni yatırımla 4 milyar doları aştı….

“Girişimlerin ve girişimcilerin banka hesabı olmak” için yola çıkan Fransa merkezli FinTech Qonto, 486 milyon Euro’luk D Serisi finansman turunda 4,4 milyar Euro değerlemeye ulaştı.

2017 yılında Steve Anavi ve Alexandre Prot tarafından kurulan Qonto, dört ülkede (Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya) 220 binden fazla müşteriye hizmet veriyor.
Ek olarak Paris, Berlin, Milano ve Barselona’da 500’den fazla personel istihdam ediyor.

Şirket, günlük bankacılık hizmetlerinden defter tutma ve harcama yönetimine kadar KOBİ ve serbest işletmeler tüm dijital bankacılık hizmetlerini tek noktadan hizmet sunuyor. Banque de France’dan gerekli izinlerini alan Qonto, geleneksel bir banka hesabını herhangi bir kağıt olmadan ve sadece 5 dakika içerisinde açabilmenizi sağlıyor.

Tiger Global ve TCV tarafından ortaklaşa yönetilen ve Valar, Alven, DST Global ve Tencent tarafından desteklenen son turda aldığı yatırımla Qonto, kuruluşundan bu yana toplam 622 milyon Euro finans toplamış oldu.

Şirket, yeni finansmanın satın alma fırsatlarını keşfetmek, Avrupa çapında genişlerken, mevcut pazarlardaki büyümeyi güçlendirmek ve 2025 yılına kadar çalışan sayısını 2 binin üzerine çıkarmak için kullanacağını söyledi.

Qonto kurucuları.

Qonto’nun kurucu ortağı ve CEO’su Alexandre Prot şunları söyledi: “Bu yeni D Serisi finansman turu ürünümüze, müşteri hizmetlerimize ve yeni yetenekleri çekme gücümüze yatırım yapmak ve daha hızlı büyüyebilmek için harika bir fırsat.”

KaynakFinextra