FinTech İstanbul Stratejik Partneri Michael SALMONY’nin sunacağı Dijital Çağda Ödemelerin Dönüşümü (Transforming Payments for the Digital Age) başlıklı İngilizce dilindeki webinar katılımınızı bekliyor. İşte detaylar…

Finansal hizmetlerin dijital devrimi söz konusu olduğunda Avrupa, yeniliğin sürükleyicisi olarak öne çıktığı gibi bu ilerlemenin büyük kısmı Avrupa finansal ekosisteminde regülasyonların eşsiz rolüne bağlanabilir.

Endüstrideki yeni fırsatları doğrudan takip ederek ve aktörlerin birbirleriyle etkileşime gireceği kuralları betimleyerek, Avrupalı düzenleyiciler teknoloji sektörünün yönetim, veri koruması, çevrimiçi ödemeler ve dijital kimlikler gibi temel alanlarda başı çekeceğinden emin olmak istiyorlar.

Temel teknoloji alanlarında öncü olmaktaki kararlılığı, PSD2 ve GDPR gibi yeni regülasyonların hayata geçirilmesi ile birlikte Avrupa’nın bankacılık ve ödeme sektörlerinde belirleyici rol üstlenmesini sağladı. Bankacılık verilerinin paylaşılması teknoloji şirketlerine yeni iş modelleri kurmaları için fayda sağlarken, rekabetçi şirketlere hizmetlerini farklılaştırma ve geliştirme fırsatı sunuyor.

Avrupa bankaları artık anında ödeme işlemleri sunma yeteneğine sahipler. Avrupa Ödeme Teşviki ve dijital paraların bileşimi paralelinde yaşanan gelişimler, Avrupa’daki ödeme sistemlerinin geleceğinin dijitalleşme ile devam edeceğine ve kaçınılmaz bir şekilde ‘veri zengini’ olacağına işaret ediyor.

Worldline Original Series kapsamında sunulan Transforming Payments for the Digital Age (Dijital Çağda Ödemelerin Dönüşümü) başlıklı webinar, ödemelerin geleceğine derin bir bakış tutuyor. Regülasyonların ortak standartlar belirlenmesinde nasıl kullanıldığı, yeniliklerin ne şekilde sınandığı ve Avrupa’nın ödeme sektörünü gelecekte nelerin beklediğini anlamak için bir fırsat sunuyor.

Kapsam

15 Şubat’ta değerli konukların katılımı ile FinTech İstanbul Stratejik Partneri Michael SALMONY’nin sunacağı Transforming Payments for the Digital Age (Dijital Çağda Ödemelerin Dönüşümü) neleri kapsıyor?

– Dijital ekonomi için ölçeklenebilir bir Avrupa ödeme tecrübesini geliştirme yarışı ve bu yarışta nasıl öne çıkılacağı,
– Avrupa’daki regülasyonların yeniliği sürüklemekteki rolü ve şirketlerin inovasyonu nasıl avantaja dönüştürebileceği,
– Yeni Avrupa ödeme sektörü ve sektörün dünyanın geri kalanındaki güç merkezleri ile rekabet gücü ve fazlası.

Moderatör

Michael Salmony

Konuşmacılar

– Monica Monaco, TrustEUAffairs
– Wolf Kunisch, Worldline
– Régis Folbaum, La Banque Postale

Süre: 40 dakika

Detaylar ve katılım için buraya tıklayabilir/dokunabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. 2011-2014 yılları arasında NewTech dergisinin yazı işleri müdürü olarak çalıştı. ShiftDelete.Net ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yazı işleri müdürlüğü yaptı. 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmeni olan Verdi, aynı zamanda Bankalararası Kart Merkezi, MediaMarkt gibi öncü kuruluşlara yönelik medya konseptleri geliştiriyor.