İş birliği kapsamında Coinbase’in hayata geçireceği NFT borsasında Mastercard kartları ile işlem yapılabilecek. İşte detaylar.

Dijital ürünleri satın almak bir e-ticaret sayfasından tişört veya kahve kapsülü almak kadar kolay olabilmeli. Tüm satın alımların tek bir tıklama ile yapılabilmesi mümkün olmalı. Ancak birçok NFT veya takası mümkün olmayan kriptolar için bu geçerli değil. Eğer bugün bir NFT’yi bir sanat eseri olarak satın almak isterseniz, ilk olarak bir kripto cüzdan açmalı ve kripto satın almalısınız. Ardından çevrimiçi bir borsada NFT almak için kriptolarınızı harcamalısınız…

Kripto para ile haşır neşir olanlar için bu süreç alışılmış bir durum. Ancak birçok insan için ne kolay ne de sezgisel bir işlem. Diğer yandan bu sürecin kolaylaştırılması NFT işlemlerini herkes için mümkün kılabilir.

Mastercard, bu misyonda önemli bir adım atarak Coinbase ile iş birliği yaptı. Bu sayede, Coinbase’in hayata geçireceği NFT borsasında Mastercard kartları ile işlem yapılabilecek.

Mastercard’ın konuya ilişkin blog paylaşımında şu ifadelere yer verildi:
“…NFT’leri daha erişimli kılmaya çalışıyoruz çünkü, teknolojinin herkesi içine alması gerektiğine inanıyoruz. Yeni teknolojilerde ne kadar fazla insan yer alırsa yenilik tetiklenir, ekonomilerin büyümesine katkı sağlanır ve müşterilere sunulan tercihler genişler.

NFT’lerin büyük kısmı müzisyenler, sanatçılar ve video oyun tasarımcıları tarafından oluşturuluyor. NFT’lerin erişebileceği insanları artırmak, filizlenmekte olan piyasasının daha fazla kreatörü destekleyebileceği ve dijital ticaretin bir sonraki evriminin tetiklenebileceği anlamına geliyor.

Daha fazla insanın güvenli ve koruma altında erişimini sağlamak, NFT piyasasının büyümesi için atılabilecek en iyi adımlardan biri. Mastercard, NFT’lerin tabanını oluşturan teknolojinin sanat ve koleksiyonların ötesine geçebilecek potensiyelini de görüyor.

Coinbase ile yapılan işbirliğinin yanı sıra, Mastercard müşterilerinin verilerini korumak ve NFT işlemlerinin güvenli yapılmasını sağlamak adına tüm siber güvenlik yeteneklerimizi masaya yatırdığımızı da belirtmek istiyoruz. Herkesi yeni bir alana dahil edebilmek adına bu önemli bir yol olarak beliriyor.

Herkesin yeniliğe dahil olması adına, sektörle kuracağımız ortaklıklar ile önemli bir rol oynamak için can atıyoruz. Sadece alımınızı yapın, istediğiniz dijital ürünleri alın ve gününüze devam edin.
NFT işlemleri bu kadar kolay olabilir ve bizler bunu mümkün kılmaktan mutluyuz.”

KaynakMastercard