İstanbulkart Mobil, uygulama mağazalarının Finans kategorisindeki yükselişini sürdürüyor.

Teknolojinin çok daha akıllı özelliklerle hayatı kolaylaştırdığı günümüzde şehirler de akıllanıyor… Yaşanabilirlik, erişim, aydınlatma, trafik, çevre, iletişim gibi konularda inovatif özelliklerle donatıldıkları görülüyor.
Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mega-şehrin birçok yönüyle akıllı teknolojilerle donatılması noktasındaki yatırım ve çalışmaları uzun yıllardır tüm hızıyla devam ediyor.
İşte bu noktada teknoloji esaslı çalışmalardan biri olan İstanbulkart Mobil, son verilere göre Android ve iPhone platformlarında en çok indirilen uygulamalar arasında.

Finans kategorisinde önemli markaları geride bırakarak en popüler uygulamalar arasında konumlanan İstanbulkart Mobil; iOS’ta (iPhone) 2., Google Play’de (Android) 4. sırada konumlanıyor.

Toplamda 5 milyon kullanıcıya ulaştığı kaydedilen uygulama, karta ihtiyaç duymadan ödemelerini dijital İstanbulkart ile kolayca yapılabilmesi gibi inovatif ve fonksiyonel özellikleri ile dikkat çekiyor.

İstanbulluların hayatını kolaylaştıran ücretsiz uygulamayı iPhone cihazınız için buraya, Android cihazınız için buraya tıklayarak/dokunarak indirebilirsiniz.

KaynakLinkedin
Almanya'nın Nurnberg şehrinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. NewTech, MacLine, PhotoLine, iPad&iPhone Mag gibi teknoloji dergilerinde ve ShiftDelete.Net'te yazı işleri müdürlüğü yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Kendi medya ve içerik ajansında çalışmalarını sürdüren Verdi, 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmenidir.